Difference between revisions of "Vampire Savior/Tournaments"

From Mizuumi Wiki
Jump to: navigation, search
(Cincinnati Locals (Arcade Legacy))
(2017)
Line 1,833: Line 1,833:
 
== Southern California Locals ==
 
== Southern California Locals ==
 
=== 2017 ===
 
=== 2017 ===
 +
'''Game Realms - Vampire Savior Tournament #34 (Burst League)''' <br>
 +
September 29, 2017 <br>
 +
23 Players <br>
 +
System: UD-CPS2 <br>
 +
Bracket: https://smash.gg/tournament/vampire-savior-34-at-game-realms/events/vampire-savior-34/brackets/ <br>
 +
Replay: ROTANIBOR
 +
:1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
 +
:2nd - Rotanibor (Zabel)
 +
:3rd - Dyne (Jedah)
 +
:4th - Stafy (Q-Bee)
 +
:5th - bang (Lei-Lei)
 +
:5th - ageS (Lilith)
 +
:7th - Diar (Lilith)
 +
:7th - Weatherbee (Bulleta)
 +
:9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
 +
:9th - Jason D (Morrigan)
 +
:9th - Mike Z (Lei-Lei)
 +
:9th - Stuff (Anakaris)
 +
:13th - GROM (Felicia)
 +
:13th - Geobuster (Lei-Lei)
 +
:13th - Some Person (Victor)
 +
:13th - Midiman (Felicia)
 +
:17th - Silentscope (Victor)
 +
:17th - ClassicFightingGamer (Bishamon)
 +
:17th - MIDIMIDIBangBang (Bishamon)
 +
:17th - Infected Cloud (Felicia)
 +
:17th - POS Industries (Lilith)
 +
:17th - Tapper (Bulleta)
 +
 
'''Game Realms - Vampire Savior Tournament #33 (2v2 Teams)''' <br>
 
'''Game Realms - Vampire Savior Tournament #33 (2v2 Teams)''' <br>
 
September 1, 2017 <br>
 
September 1, 2017 <br>

Revision as of 22:19, 30 September 2017

Majors & Regionals

You can find results of Japanese majors here: Vampire Savior/japanese_tournaments

2017

CEOtaku 2017 - Vampire Savior Side Tournament
September 23, 2017
18 Players
Bracket: http://challonge.com/VSAVSIDECEO (bracket has errors)

1st - VicViper
2nd - RoverRuckus
3rd - Dave O
4th - DaKidUKno
5th - Dekillsage
5th - AYO ITS DAVE
7th - Golbat
7th - Compy
9th - Crime Fighter
9th - Mike Z
9th - LBS
9th - Shodan
13th - Katy Parry
13th - JOJO
13th - TBD
13th - Midiman
17th - Dr.Chipper
17th - Fredo

East Coast Throwdown 2017 - Vampire Savior
September 2, 2017
8 Players
Bracket: http://challonge.com/Ect2017_vsav
Replay: https://www.youtube.com/playlist?list=PLbIpqLxqwvGCBltthZDWl6mBuLh5GK5ma

1st - JayOneTheSk8
2nd - Apollo
3rd - DaiAndOh
4th - More4YourBuck
5th - Colt 45
5th - Dbus
7th - Camyoin
7th - Shakugan

Summer Jam XI Vampire Savior
August 12, 2017
34 Players
Entry Fee: Free ($300 Prize Pool)
System: Arcade + Supergun
Brackets: https://smash.gg/tournament/summer-jam-xi/events/vampire-savior/
Replay: atarifgc

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - VicViper (Zabel)
3rd - Apollo (Zabel)
4th - DaiAndOh (Aulbath)
5th - Hipuru (Demitri)
5th - Typhas (Felicia)
7th - JDR (Lilith)
7th - Rikir (Q-Bee)
9th - Psychochronic (Aulbath)
9th - AyoltsDave
9th - Maestro (Demitri)
9th - Colt45 (Gallon)
13th - Camyoin (Jedah)
13th - Unessential
13th - Facekilla
13th - Damus
17th - Uchi
17th - Tanguy
17th - Dick McFagger
17th - TalesofDawn
17th - testamentlol
17th - Chris D (Jedah)
17th - NorseFTX
17th - Genoisawesome

Defend the North 2017 Vampire Savior (DTN)
July 29, 2017
8 Players
System: Arcade + Supergun
Bracket: http://challonge.com/vsavdtn2017
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=j3_k7heP36w

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - Apollo (Zabel)
3rd - Bushido Brooklyn (Q-Bee)
4th - Camyoin (Jedah)
5th - Colt45
5th - Wrys
7th - Dante
7th - Shakugan

EVO 2017 Vampire Savior Tournament
July 15, 2017
47 Players
System: UD-CPS2
Bracket (Pool A): https://smash.gg/tournament/animevo-2017/events/vampire-savior/brackets/136023/382190
Bracket (Pool B): https://smash.gg/tournament/animevo-2017/events/vampire-savior/brackets/136023/382190
Bracket (Top 8): https://smash.gg/tournament/animevo-2017/events/vampire-savior/brackets/141182/398248
Replay (Pool A):
Replay (Pool B):
Replay (Top 8): https://www.youtube.com/watch?v=E6hcYSKiu-8

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Ailerus (Felicia)
5th - Hagure (Gallon)
5th - Juno (Q-Bee)
7th - bang (Lei-Lei)
7th - TheBesteban (Gallon)
9th - Stafy (Q-Bee)
9th - THEBENWA (Demitri)
9th - mio★ (Sasquatch, Bishamon)
9th - DaiAndOh (Aulbath)
13th - JDR (Lilith)
13th - CD ageS (Lilith)
13th - H I V E (Q-Bee)
13th - TrophyClub (Aulbath)
17th - Mr. Spaghetti Genitals (Sasquatch)
17th - Summy G (Morrigan)
17th - Ateo (Aulbath)
17th - bgenio (Lilith)
17th - Noble Cactus (Lei-Lei)
17th - WingZero (Felicia)
17th - AfroCole (Anakaris)
17th - GhostCobra (Lilith)
25th - IFD Delusion
25th - GROM (Felicia)
25th - El Garz
25th - WickedElement (Victor, Felicia)
25th - Dave O (Aulbath)
25th - Coopa (Bulleta)
25th - Fayk (Victor)
25th - Nostalgic (Jedah)
33rd - HellFyre
33rd - Wyseguy
33rd - Ren (Gallon, Demitri)
33rd - Bolo Yeung (Gallon)
33rd - N4Us (Felicia)
33rd - Papa Diamond
33rd - Probable Cause
33rd - MIDIMIDIBangBang (Jedah)
33rd - jmz (Bulleta)
33rd - buckweet
33rd - Nests
33rd - ClassicFightingGamer (Lilith)
33rd - Macc (Zabel)
33rd - B.Z.B
33rd - communal

Combo Breaker 2017 - Vampire Savior Tournament
May 27-28, 2017
77 Players
System: Supergun
Bracket: https://smash.gg/tournament/combo-breaker/events/vampire-savior
Replay (Pools): https://www.youtube.com/watch?v=eMX8_TtHdqg
Replay (Top 24 to 8): https://www.youtube.com/watch?v=wueCoIsxcPs
Replay (Top 8): https://www.youtube.com/watch?v=ZorHWq-o3ds

1st - MightyMar (Anakaris)
2nd - Diar (Lilith)
3rd - Floe (Sasquatch, Victor)
4th - Dyne (Jedah)
5th - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
5th - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
7th - Xanoz (Aulbath)
7th - KyleW (Morrigan)
9th - Mini Maww (Gallon)
9th - MattoCat (Gallon)
9th - Kajoq (Lei-Lei)
9th - ChooseGoose (Bulleta)
13th - Fuzzy_Snugs (Q-Bee)
13th - DaiAndOh (Aulbath)
13th - Ailerus (Felicia)
13th - Servo (Zabel)
17th - Apollo (Zabel)
17th - Pastafarian (Bulleta)
17th - severine (Bishamon)
17th - Typhas (Felicia)
17th - Hagure (Gallon)
17th - Bonclyde (Demitri)
17th - Bang Camaro (Lei-Lei)
17th - Mek (Bishamon)
25th - Dave O (Aulbath)
25th - Dango (Gallon)
25th - Summy G (Morrigan)
25th - Hilary (Q-Bee)
25th - Jais (Jedah)
25th - Sonicspear (Aulbath)
25th - VicViper (Zabel)
25th - Heroic Legacy (Sasquatch)
33rd - SuperKawaiiUguu
33rd - N4Us (Felicia)
33rd - Wyseguy (Felicia)
33rd - VampireShogun (Morrigan)
33rd - Top Hat (Q-Bee)
33rd - Gelato
33rd - Virgo (Sasquatch)
33rd - Zinac (Lei-Lei)
33rd - Grog
33rd - Midiman (Felicia)
33rd - JDR (Lilith)
33rd - Hipx (Gallon)
33rd - Shalimar
33rd - HaveControllerWillTravel
33rd - Deezee Kujaku (Demitri)
49th - Fireworks
49th - BigBadWolfMN (Demitri)
49th - Tasty Bacon (Sasquatch)
49th - Maestro (Demitri)
49th - Stuff (Anakaris)
49th - Schadenfräulein (Bulleta)
49th - Pope Temmy (Sasquatch)
49th - Fluffy Coyote (Gallon)
49th - jupitard
49th - CrimeFighter
49th - Aquamandog (Sasquatch)
49th - Yaya
49th - Battlefelde
49th - Some Person (Victor)
65th - Trainedbydeath
65th - Mike Z (Lei-Lei)
65th - thawk
65th - SquareWave__
65th - Hogosha
65th - Shakugan
65th - compy
65th - TiNjA
65th - Broseidon Rex
65th - HangingSquid
65th - Macc
65th - Everything Whiffs (Q-Bee)
65th - Matlok Holmes (Demitri)
65th - Bathtub_Leviathan
65th - Gilgamesh (Felicia)
65th - LVTFade

Combo Breaker 2017 - Vampire Savior 7v7v7v7 Crew Battle
May 27, 2017
4 Teams of 7
Format: Round Robin
System: Supergun
Replay: https://www.youtube.com/channel/UC8Yixp-_ZN1UK5wekmkBLNQ

Team SoCal PNW Arcade Legacy East Coast
SoCal O O O
PNW X O X
Arcade Legacy X X O
East Coast X O X

Combo Breaker 2017 - Vampire Savior 2v2
May 26th, 2017
18 Teams
Format: Waseda Style, Single Match/Double Elimination
System: Supergun
Bracket: http://challonge.com/Cb2017_vsav
Replay: https://www.youtube.com/playlist?list=PLbIpqLxqwvGCA0duIqNDDvNginJxUNm3K

1st - [Bimmy & Jimmy] Ailerus(FE) / YetiGhettoSlang(SA)
2nd - [Black Ice] JayOneTheSk8(SA) / Bonclyde(DE)
3rd - [EvilRyu1] KyleW(MO) / Jais(JE)
4th - [Misanthropy] Diar(LI) / Dyne(JE)
5th - [Bang+Fuzzy] Bang Camaro(LE) / Fuzzy_Snugs(QB)
5th - [Midnight Pharoah] Maestro(DE) / MightyMar(AN)
7th - [Vampire Salvia] Apollo(ZA) / Kajoq(LE)
7th - [Team NorCal] Hagure(GA) / JDR(LI)
9th - [VMP Ahuntum] Mini Maww(GA) / Servo(ZA)
9th - [Give Wolf a Gun] ChooseGoose(BU) / Dango(GA)
9th - [Team Wyt] Typhas(FE) / Aquamandog(SA)
9th - [Give Bee a Sword] severine(BI) / Hilary(QB)
13th - [GGPO Legends] Mek(BI) / Katy(JE)
13th - [J.lk into bubble] VicViper(ZA) / DaiAndOh(AU)
13th - [Gyo] Dave-O(AU) / Slayer-Alex (ZA)
13th - [IAD] Red Witch(QB) / Zinac(LE)
17th - [Some Whiffs] Some Person(VI) / Everything Whiffs(QB)
17th - [Bats and Bullets] infraanator(BU) / VampireShogun(MO)

NorCal Regionals 2017
April 14th, 2017
19 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://ncr2017.challonge.com/vs
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=wrOteIPAg_U

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Floe (Sasquatch, Victor)
3rd - HIVE (Q-Bee)
4th - Stafy (Q-Bee)
5th - Hagure (Gallon)
5th - JDR (Lilith)
7th - IFD Delusion
7th - Besteban (Gallon)
9th - Millertime (Felicia)
9th - N4Us (Felicia)
9th - Zero Hour
9th - DJcream (Aulbath, Anakaris)
13th - Crispy
13th - LayZTag
13th - Audriolen
13th - lyricaldanichan
17th - Ghostal
17th - Madian
17th - Andore G

Northwest Majors IX
April 8th, 2017
33 Entrants
System: Supergun
Bracket (Pool D1): http://smash.gg/tournament/northwest-majors-ix/events/vampire-savior-on-supergun-singles/brackets/118836/344604
Bracket (Pool E1): http://smash.gg/tournament/northwest-majors-ix/events/vampire-savior-on-supergun-singles/brackets/118836/364331
Bracket (Top 8): http://smash.gg/tournament/northwest-majors-ix/events/vampire-savior-on-supergun-singles/brackets/118971/344869
Replay: https://www.youtube.com/playlist?list=PL0Y_yk0ZApLQ8PrS7Ov-Lt7KfQSnnR_f1

1st - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
2nd - Ailerus (Felicia)
3rd - severine (Bishamon)
4th - Hilary (Q-Bee)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Hagure (Gallon)
7th - Shorjewken (Sasquatch)
7th - Dango (Gallon)
9th - KyleW (Victor)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Mek (Bishamon)
9th - ChooseGoose (Bulleta)
13th - Kevin
13th - samueliox
13th - Jais
13th - Mike Z
17th - Dave O
17th - AlphaKami
17th - Zinac
17th - HakethKOTB
17th - ShinPaulo
17th - Some Person
17th - ohitsjmz
25th - UntitledSix
25th - Stuff
25th - Dr. Sub-Zero Jr.
25th - dekillsage
25th - Mister Spooky
25th - Dragonglove
25th - Yaya
33rd - cloverwolf
33rd - Infected Cloud
33rd - herbvijkl

Final Round 20 - Vampire Savior Tournament
March 11th, 2017
8 Entrants
System: Arcade Cabinet
Bracket: http://challonge.com/FR20VSav

1st - VicViper
2nd - Dobo
3rd - Geo
4th - A phenomenal
5th - StormTheGates
5th - Xenomorph
7th - Korean Panda
7th - Tempestt

Frosty Faustings 2017 - Vampire Savior Tournament
January 28th, 2017
37 Entrants
System: Supergun
Bracket (Pool J1): http://smash.gg/tournament/frosty-faustings-ix/events/vampire-savior/brackets/60224/195580
Bracket (Pool K1): http://smash.gg/tournament/frosty-faustings-ix/events/vampire-savior/brackets/60224/302062
Bracket (Top 8): http://smash.gg/tournament/frosty-faustings-ix/events/vampire-savior/brackets?filter=%7B%22phaseId%22%3A109737%7D
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL9h4zqks3poiQaI5aKsPYynG1PT7dFfKf

1st - MightyMar (Anakaris)
2nd - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
3rd - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
4th - Ailerus (Felicia)
5th - Hilary (Q-Bee)
5th - VicViper (Zabel)
7th - Essay (Lei-Lei)
7th - Typhas (Felicia)
9th - Tophat
9th - Shorjewken
9th - Zinac
9th - Emptyshiki
13th - Katy Parry
13th - Aquamandog
13th - Summy G [SGW]
13th - VampireShogun
17th - Hipx
17th - Jupitard
17th - Severine
17th - Stuff
17th - MiniMaww
17th - Sunset Radiance
17th - ChooseGoose
17th - CILLGOD
25th - JDR
25th - Pompadude
25th - wilfooooooo
25th - NuclearPotato
25th - DrScience
25th - buckweet
25th - Nipperman
25th - PBTuft
33rd - hotSoup
33rd - Some Person
33rd - FrankieG
33rd - TheCrankMachine
33rd - Bap-K

2016

Northeast Championships 17 (NEC17) - Vampire Savior 3v3 Tournament
December 17-18, 2016
10 Teams/30 Players
System: Arcade Cabinet + Supergun
Bracket: http://challonge.com/vsavteamsnec17
Replay (Group Stage): http://www.youtube.com/watch?v=K-CK1PjS3TA
Replay (Top 4): http://www.youtube.com/watch?v=PKs8C2j6qXU

1st - Why You Lose to Me? - MightyMar (AN), Diar (LI), Mr. Igloo (SA)
2nd - Misanthropy - Typhas (FE), VicViper (ZA), Dyne (JE)
3rd - VMP Fam - Servo (ZA), Ailerus (FE), Kajoq (LE)
4th - Bubblicious - DaiAndOh (AU), Rikir (QB), OMGWTFLOL (AU)
5th - Skillionaire Fighting 2K16 - Apollo (ZA), HARDBREAD (GA), Rithli (JE)
5th - Frost Bite - Maestro (DE), Hipuru (DE), JayOneTheSk8 (SA)
7th - Dramatic Claws - Shag (SA), Essay (LE), Hagure (GA)
7th - Demithree - Eltro (DE), Master Steve (DE), Bon Clyde (DE)
9th - Vampire Saviors - ???
9th - Rhode Island - EC Zangief (QB), RushedDown (DE), Cozby (BU)

Northeast Championships 17 (NEC17) - Vampire Savior Singles Tournament
December 16th, 2016
25 Entrants
System: Arcade Cabinet + Supergun
Bracket: http://challonge.com/nec17vsavremake
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=b7u9tc9zRQw

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - OMGWTFLOL (Aulbath)
3rd - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
4th - Kajoq (Lei-Lei)
5th - MightyMar (Anakaris)
5th - Dyne (Jedah)
7th - Essay (Lei-Lei)
7th - Ailerus (Felicia)
9th - Typhas (Felicia)
9th - Servo (Zabel)
9th - Bonclyde (Demitri)
9th - Diar (Lilith)
13th - VicViper (Zabel)
13th - Shag (Sasquatch)
13th - Hipuru (Demitri)
13th - Rikir (Q-Bee)
17th - Groove Diva
17th - HARD BREAD (Gallon)
17th - Henaki
17th - Virgo (Sasquatch)
17th - Apollo (Zabel)
17th - DaiAndOh (Aulbath)
17th - Vampire Shogun (Morrigan)
25th - Psychochronic (Aulbath)
25th - Hagure (Gallon)

Canada Cup 2016 - Vampire Savior (Top 8)
October 28th, 2016
Toronto, Ontario
System: Darkstalkers Resurrection (LCD)
Replay (Grand Finals): http://www.youtube.com/watch?v=cm5RAGDxT4c

1st - Besteban (Gallon)
2nd - Krakhan (Aulbath)
3rd - Essay (Lei-Lei)
4th - Isimorn (Demitri)
5th - Psychochronic
5th - RollCasket
7th - Unessential
7th - Killer Miller

CEOtaku 2016 (Top 8)
October 1st, 2016
Orlando, Florida
18 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://smash.gg/tournament/ceotaku/brackets/14717/53173/175049
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=yOaFXGJ8Ftk

1st - RoverRuckus (Zabel)
2nd - Summy G (Morrigan) aka SGW
3rd - Hagure (Gallon)
4th - Essay (Lei-Lei)
5th - Beno (Lilith)
5th - GhostCobra (Lilith)
7th - Snover
7th - Zinac (Lei-Lei)

Civil War Manifest Destiny Vampire Savior Tournament (Top 8)
September 17-18, 2016
Cincinnati, Ohio
21 Entrants
System: Arcade Cabinet
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLqqbU0XiBrEXUw9VLTANAdo5d195lExCr

1st - MightyMar (Anakaris)
2nd - Ailerus (Felicia)
3rd - SonicSpear64 (Aulbath)
4th - Action Hank (Aulbath)
5th - Servo (Zabel)
5th - Apollo (Zabel)
7th - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
7th - Zinac (Lei-Lei)

EVO 2016 Vampire Savior Tournament
July 16th, 2016
Las Vegas, Nevada
<46 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket (Pool A): http://challonge.com/Evo2016Vsav
Bracket (Pool B): http://challonge.com/Evo2016VsavPt2
Bracket (Top 8):
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLUmN7Id8wbpefj_Epp0Mmti722_Z7mrfo

1st - Dyne (Jedah)
2nd - MightyMar (Anakaris)
3rd - Sketch (Q-Bee, Aulbath)
4th - Ailerus (Felicia)
5th - Diar (Lilith)
5th - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
7th - Servo (Zabel)
7th - MattoCat [aka Matthias] (Gallon)
9th - Hagure (Gallon)
9th - Bestaban (Gallon)
9th - Typhas (Felicia)
9th - Xanoz (Aulbath)
13th - Crack (Aulbath?)
13th - Ateo (Aulbath)
13th - Jais (Jedah)
13th - Ace (Q-Bee)
17th - Nistel J (Aulbath)
17th - Noble Cactus (Lei-Lei)
17th - Ghost Cobra (Lilith)
17th - Gallo
17th - JDR (Lilith)
17th - Praetor51 (Gallon)
17th - Camyoin (Jedah)
17th - N4Us (Felicia)
25th - Sonnywortzik
25th - Kei Mikado
25th - Yase|Katy Parry (Jedah)
25th - Stafy
25th - Dyson
25th - CD ageS (Lilith)
25th - FormerlyUnknown (Jedah)
25th - Jesuszilla_TM (Felicia)
33rd - Maestro
33rd - Metabolic
33rd - Nostalgic (Jedah)
33rd - LEy
33rd - Zero Hour
33rd - Wyseguy
33rd - CamRac
33rd - Andore G
33rd - Grom (Felicia)
33rd - Nests (Morrigan, Gallon)
33rd - Valfaris (Felicia)
33rd - Sexy Rancheros
33rd - Half Empty
33rd - IFD_Delusion (Gallon)

Combo Breaker 2016 Vampire Savior Tournament (Top 12)
May 28-29th, 2016
<46 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket (Pool F1): http://combobreaker.challonge.com/2016_vs_f1
Bracket (Pool G1): http://combobreaker.challonge.com/2016_vs_g1
Bracket (Pool H1): http://combobreaker.challonge.com/2016_vs_h1
Bracket (Pool I1): http://combobreaker.challonge.com/2016_vs_i1
Bracket (Top 8): http://combobreaker.challonge.com/2016_vs
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=uyajhuhDOmM

1st - Ailerus (Felicia)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - MightyMar (Anakaris)
4th - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
5th - Fuzzy_Snugs (Q-Bee)
5th - Apollo (Zabel)
7th - Sketch (Q-Bee)
7th - MattoCat / Matthias (Gallon)
9th - N4Us (Felicia)
9th - SGW (Morrigan)
9th - JDR (Lilith)
9th - Heroic Legacy (Sasquatch)

Combo Breaker 2016 Vampire Savior Character Specialist Exhibition, 8-man Round Robin
May 27th, 2016
8 Specialist
Special Format: Round Robin
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=jS2Shs_-LJU

Grand Finals (Tie Breaker):
Mr. Igloo defeats MightyMar 3-0.
Round Robin Bracket
Player Mr. Igloo MightyMar Sketch YetiGhettoSlang Ailerus Apollo Typhas SGW Point Total
1st Mr. Igloo (SA) 1 - 2 2 - 1 2 - 1 2 - 1 2 - 0 2 - 0 2 - 0 13 - 5
2nd MightyMar (AN) 2 - 1 2 - 1 2 - 0 1 - 2 2 - 1 2 - 0 2 - 0 13 - 5
3rd Sketch (AU, QB) 1 - 2 1 - 2 2 - 0 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 10 - 6
4th YetiGhettoSlang(SA) 1 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 1 2 - 1 2 - 0 2 - 1 9 - 9
5th Ailerus (FE) 1 - 2 2 - 1 2 - 0 1 - 2 1 - 2 0 - 2 2 - 0 9 - 9
6th Apollo (ZA) 0 - 2 0 - 2 0 - 2 1 - 2 2 - 1 2 - 0 2 - 0 7 - 9
7th Typhas (FE) 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 0 - 2 4 - 10
8th SGW (MO) 0 - 2 0 - 2 0 - 2 1 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 3 - 12

Northwest Majors 2016 - Vampire Savior Side Tournament (Top 12)
April 20th, 2016
25~ Entrants
System: CPS2/Supergun
Bracket: http://challonge.com/NWM2016_Vampire

1st - Ailerus
2nd - Hilary
3rd - Severine
4th - Jais
5th - ChooseGoose
5th - NekroSurge
7th - Hive
7th - Haketh
9th - Domo
9th - Kyle Wattula
9th - Mek
9th - Alphakami

Final Round 19 - Vampire Savior Side Tournament
March 18th, 2016
21 Entrants
Entry Fee $10
System: CPS-2/Supergun
Bracket: http://challonge.com/vampiresaviorfinalround19

1st - Kajoq (Lei-Lei)
2nd - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
3rd - Ailerus
4th - Sketch
5th - Rikir
5th - JayOneTheSk8
7th - Typhas
7th - SonicSpear64
9th - Xanoz
9th - Apollo
9th - Joe Hurricane
9th - TheBesteban
13th - Servo
13th - Essay
13th - Venom
13th - Katy Parry
17th - Nerro
17th - Big Zam
17th - Wyseguy
17th - Master Steve
17th - Maestro

Frosty Faustings VIII - Vampire Savior Side Tournament
January 22nd, 2016
21 Entrants
Entry Fee $5
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://i.imgur.com/ievmvXQ.jpg

1st - pockets (Demitri)
2nd - MightyMar (Anakaris)
3rd - Heroic Legacy (Sasquatch)
4th - Tophat (Q-Bee)
5th - Typhas (Felicia)
5th - EmptyShiki (Bulleta)
7th - Katy Parry (Jedah)
7th - Gilgamesh (Felicia)
9th - JDR (Lilith)
9th - Fabama (Jedah)
9th - SGW (Morrigan)
9th - KnightofZero (Bulleta)
13th - Jojo Crimson XIII
13th - Seesaw
13th - Aquamandog
13th - Beno
17th - Lots of Mercy
17th - BloodBat
17th - Kyu
17th - Jakarta
17th - DanielJ

2015

Northeast Championships 16 [NEC16] (Top 8)
December 12th, 2015
44 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLsyEyA9YSd0y-BEAsRFa-KafbHAhC7lZo

1st - Ailerus (Felicia)
2nd - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
3rd - VicViper (Zabel)
4th - VMP|Sketch (Q-Bee)
5th - Besteban (Gallon)
5th - Filthy Casual (Gallon)
7th - Hipuru (Demitri)
7th - Apollo (Zabel)

Canada Cup 2015 - Vampire Savior
October 31st, 2015
11 Entrants
Entry Fee $5
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/nobu3ppe
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=VdYJkgH2ePg

1st - Rikir (Q-Bee)
2nd - VMP Sketch (Q-Bee, Aulbath)
3rd - DaiAndOh (Aulbath)
4th - Psychochronic (Aulbath)
5th - N4US (Felicia)
5th - Essay (Felicia)
7th - Turbo2Tone
7th - Unessential (Sasquatch)
9th - SeiryuuX
9th - AvariceX
9th - Thwack

Defend the North 2015 - Vampire Savior (DTN2015)
October 25th, 2015
21 Entrants
Entry Fee $??
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://defendthenorth.challonge.com/dtn2015vs
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=hmMnQEuZnQ0

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch) [NY]
2nd - Apollo (Zabel) [NY]
3rd - VMP Sketch (Aulbath, Q-Bee) [NY]
4th - DaiAndOh (Aulbath) [NY]
5th - Gbursine (Aulbath, Morrigan, Lei-Lei, Lilith) [NJ]
5th - VGNYSTRIDERZERO96 (Felicia) [NY]
7th - PsychoChronic (Aulbath) [Canada]
7th - Curry Hurry (Lei-Lei) [NY]
9th - Chris Debus (Lei-Lei)
9th - Master Steve (Morrigan) [NY]
9th - [BnW] Marcello166789 [NY]
9th - RM | PHYCOTICA [NY]
13th - Li Xu [NY]
13th - AntiShoto (Demitri)
13th - Lap Chi Duong [Canada]
13th - PAG VGCJ Maestro [PA]
17th - Tussle [NY]
17th - Eduardo Guanilo
17th - Jason Miller
17th - Kreeds [NY]
17th - Daniel McClain

CEOtaku 2015 - Vampire Savior
October 17th-18th, 2015
19 Entrants
Entry Fee $10
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: ~~
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=yvDVtzx_yfI

1st - Rikir (Q-Bee)
2nd - SonicSpear64 (Aulbath)
3rd - Hagure (Gallon)
4th - Essay (Felicia)
5th - nobodyexe
5th - GhettoeBlaster
7th - Dakidukno
7th - Shadow Ninja
9th - Aevanstron
9th - Rage of Leo
9th - Golbat
9th - Cero Miedo
13th - Latino Flavor
13th - Brian Black
13th - Demon of Mist
13th - Formerly Unknown
17th - Shaun B
17th - Outlaw Skull

SoCal Regionals 2015 - Vampire Savior
October 10th, 2015
11 Entrants
Entry Fee: $3
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/scr_2015_vsav
Replay: ~~

1st - Rotanibor (Sasquatch, Bishamon, Zabel)
2nd - Xanoz (Aulbath)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - KFL (Lilith)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - Nekro Surge (Q-Bee)
7th - CD ageS (Lilith)
7th - Obeezy (Lei-Lei)
9th - N4US (Felicia)
9th - TheCleaningGuy (Lei-Lei)
9th - AKG Jedi Salazar (Demitri)

Summer Jam 9 - Vampire Savior
August 29th, 2015
10 Entrants
Entry Fee: ??
System: ??
Bracket: ??
Replay: ??

1st - VicViper
2nd - TheBesteban
3rd - DaiAndOh
4th - Gbursine
5th - Wyseguy
5th - Psychochronic
5th - Shakugan
7th - Avery
7th - Killerface
9th - SeasOfCheese

Vampire Savior - Evolution 2015, Bally's Las Vegas
July 18th, 2015
47 Entrants
Entry Fee: $10
System: UD-CPS2
Bracket: --
Replay: Offcast

1st - Haitani (Sasquatch)
2nd - MightyMar (Anakaris)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - Mr. Igloo (Sasquatch)
5th - Dyne (Jedah)
5th - Juno (Q-Bee)
7th - Xanoz (Aulbath)
7th - DaiAndOh (Aulbath)
9th - Matthias (Gallon)
9th - Rikir (Q-Bee)
9th - Kyle Wattula
9th - Nostalgic (Jedah)
13th - Krakhan (Aulbath)
13th - Typhas (Felicia)
13th - 9T9
13th - Weatherbee (Bulleta)
17th - Apollo (Zabel)
17th - WyseGuy (Felicia)
17th - Mike Z
17th - Ihira
17th - Antzer (Zabel)
17th - Crack-Kun
17th - CD ageS (Lilith)
17th - Mek (Felicia)
25th - N4US
25th - Nephtall
25th - NeonNightRider
25th - GROM
25th - Katy Pamyurin
25th - Cattiereldin
25th - Beno
25th - Camyoin
33rd - Dolfinh
33rd - Mission YCO
33rd - Besteban
33rd - DJ Azure
33rd - D-Arc
33rd - Gameguys Nero
33rd - Marikko
33rd - Delusion
33rd - Kitsoru
33rd - Jais
33rd - NotWorkSafe
33rd - NekroSurge (Q-Bee)
33rd - KFL (Lilith)
33rd - DJ Cream (Aulbath)
33rd - Alphakami (Q-Bee)

East Coast Throwdown 2015 - Vampire Savior
June 13th, 2015
14 Entrants
Entry Fee: $?
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket: --

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - HARDBREAD (Gallon, Sasquatch, Jedah)
3rd - Apollo (Zabel)
4th - DaiAndOh (Aulbath)
5th - Gbursine (Lei-Lei, Felicia)
5th - curry hurry (Lei-Lei)
7th - Wyseguy (Felicia)
7th - Slaybag (Demitri)
9th - Killerbob
9th - Espeon
9th - Mojo
9th - Sinjinh [Yong]
13th - ColdWolf
13th - Virgo

Combo Breaker 2015 - Vampire Savior
May 23rd, 2015
32 Entrants
Entry Fee: $?
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/combo_breaker_2015_vsav
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=qcRrevFJRZQ

1st - Ailerus (Felicia)
2nd - pockets (Demitri)
3rd - MightyMar (Anakaris)
4th - Fuzzy_Snugs (Q-Bee)
5th - Rikir (Q-Bee)
5th - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
7th - Pastafarian (Bulleta)
7th - Matthias (Gallon)
9th - Beno (Lilith)
9th - SGW (Morrigan)
9th - SonicSpear64 (Aulbath)
9th - Servo (Zabel)
13th - Katy Pamyurin (Jedah)
13th - Top Hat (Q-Bee)
13th - Typhas (Felicia)
13th - Kermit Alexander (Lilith)
17th - SISF
17th - E.Dee
17th - Mindless
17th - Heroic Legacy
17th - Krono
17th - WingZero
17th - Wyseguy
17th - HaveControllerWillTravel
25th - deathtattoo83
25th - thwak
25th - Mr. X
25th - Aquamandog
25th - SRC Grayson
25th - Mike Z
25th - Mwisk
25th - SwaterDan

Northwest Majors 7 - Vampire Savior
April 25th, 2015
25 Entrants
Entry Fee: $5
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://nwm7.challonge.com/VSav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1uuDmBHYf8Qe0SVMi3wRfYc

1st - MightyMar (Anakaris)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Kyle Wattula (Morrigan, Lilith, Bishamon, Bulleta)
4th - Samuelio (Gallon)
5th - Alpha Kami (Q-Bee)
5th - Haketh (Aulbath)
7th - Jais (Jedah)
7th - Shorjewken (Sasquatch)
9th - 9TNine
9th - JoeyClassic
9th - ChooseGoose
9th - Hilary
13th - Mek
13th - Mechanica
13th - Toodles
13th - Dave O
17th - Dolfinh
17th - Hagure
17th - N4Us
17th - NOT_ELPRESSADOR
17th - Llama Juice
17th - Serpent
17th - Jordan Bean
17th - Future Trunks
17th - Welcome To You're "Doom!"

Final Round XVIII - Vampire Savior
March 20th, 2015
17 Entrants
Entry Fee: $10
System: Arcade Cabinet
Bracket: http://challonge.com/Vsavfrxviii

1st - Kajoq (Lei-Lei)
2nd - Apollo (Zabel)
3rd - MightyMar (Anakaris)
4th - Xanoz (Aulbath)
5th - The Besteban (Gallon)
5th - Pag Virgo (Sasquatch)
7th - Ailerus (Felicia)
7th - Servo (Zabel)
9th - SonicSpear64 (Aulbath)
9th - DaiAndOh (Aulbath)
9th - Shag (Sasquatch)
9th - Dakidukno (Jedah)
13th - Astro Dan
13th - Master Steve (Morrigan)
13th - Gilgamesh (Felicia)
13th - Robo ky (Sasquatch)
13th - Ghost Wolves

2014

NEC15 - Vampire Savior
December 6th, 2014
31 Entrants
Entry Fee: $10
System: Arcade Cabinet; Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket: http://i.imgur.com/g1IMQtu.png
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLsyEyA9YSd0wVW7FGsCJZEgePFTSPawzN

1st - Serena [OMGWTFLOL] (Aulbath, Q-Bee)
2nd - Ailerus (Felicia)
3rd - Xanoz (Aulbath)
4th - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
5th - Baco (Bulleta)
5th - VicViper (Zabel)
7th - Apollo (Zabel)
7th - More4yourBuck (Q-Bee)
9th - Avion/RoverRuckus (Zabel)
9th - Virgo (Sasquatch)
9th - Servo (Zabel)
9th - The Besteban (Gallon)
12th - TS Kuma (Lei-Lei)
12th - BonClyde (Demitri)
12th - SirKanchi (Aulbath)
12th - SonicSpear64 (Aulbath)
17th - Lord Knight (Bulleta)
17th - DaiAndOh (Aulbath)
17th - NerkoSurge (Q-Bee)
17th - PsychoChronic (Aulbath)
17th - Ryan Lee (Demitri)
17th - Rushed Down (Demitri)
17th - Shag (Sasquatch)
17th - Gbursine (Lilith, Aulbath, Victor, Lei-Lei)
25th - Rexdawn (Gallon)
25th - MasterSteve (Demitri)
25th - Random Lei-Lei (Lei-Lei)
25th - ColdWolf (Gallon)
25th - Dolpinh (Aulbath)
25th - Onrelead (Sasquatch)
25th - RiskyGoose (Sasquatch)

37Reloaded - Vampire Savior Side Tournament
November 22nd, 2014
12 Entrants
Entry Fee: $3
System: UD-CPS2
Bracket: http://i.imgur.com/KMXdiML.png
Cam Recording (Grand Finals): http://www.youtube.com/watch?v=lMWmmVsH1s4

1st - Diar (Lilith, Sasquatch)
2nd - Rotanibor (Zabel, Felicia, Sasquatch)
3rd - Floe (Sasquatch, Jedah, Bishamon)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Nostalgic (Jedah, Gallon)
5th - KFL (Lilith)
7th - Mr. Igloo (Morrigan)
7th - Ace Taiji (Q-Bee)
9th - Afrocole (Anakaris)
9th - btran (Bishamon)
9th - Wicked Element (Victor)
9th - LJ-DJ (Q-Bee)

Vampire Savior: Evolution 2014, Westgate Hotel
July 12th, 2014
38 Entrants
Entry Fee: $10
System: UD-CPS2
Bracket: http://wiki.mizuumi.net/images/f/f3/Vampire_Savior_EVO2014_bracket.png
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1skK-RIJCN53IFIkPHlI2gb

1st - Haitani (Sasquatch)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Dara (Demitri)
4th - Dyne (Jedah)
5th - Miloyoyo (Demitri)
5th - Juno (Q-Bee)
7th - Xanoz (Aulbath)
7th - ShinATproof (Felicia)
9th - Kain (Bulleta)
9th - Nephtall (Victor)
9th - Beno (Lilith)
9th - Nostalgic (Jedah)
13th - Fayk (Victor)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Pastafarian (Bulleta)
13th - SuperCrack
17th - Swell (Gallon)
17th - Nooneyouknow (Felicia)
17th - Jason D (Morrigan)
17th - Boloyeung (Morrigan)
17th - KFL (Lilith)
17th - Falken (Gallon)
17th - Geobuster (Lei-Lei)
25th - Saru (Zabel)
25th - Essay
25th - Krakhan (Aulbath)
25th - Noble Cactus (Lei-Lei)
25th - Dr.Science (Lei-Lei)
25th - iPhail (Gallon)
33rd - Mr.Phelps (Jedah)
33rd - Talon (Lei-Lei)
33rd - DJ Azure (Demitri)
33rd - AJ da Saiyan (Gallon)
33rd - Cookye (Morrigan)
33rd - HalfEmpty
33rd - MasterMalone (Lei-Lei, Demitri)
33rd - WingZero (Morrigan)
33rd - Maestro (Bishamon)

UFGTX Vampire Savior Top 8
May 25th, 2014
29 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket (Pool 1): http://ufgt10.challonge.com/UFGTX_VS_PoolI1
Bracket (Pool 2): http://ufgt10.challonge.com/UFGTX_VS_PoolJ1
Bracket (Top 8): http://ufgt10.challonge.com/UFGTX_VS_Final
Replay (A Few Pool Matches): http://www.youtube.com/playlist?list=PLSxih0hDcgtra3Sxqzv9AxZI_OqrUJOSo
Replay (Top 8): http://www.youtube.com/playlist?list=PLlJ7zgDywLTmFerhKy39g_3b9eMyYRS8Q

1st - MightyMar (Anakaris)
2nd - fLoE (Sasquatch, Victor)
3rd - AL|Ailerus (Felicia)
4th - Pockets (Demitri)
5th - Xanoz (Aulbath)
5th - FuzzySnugs (Q-Bee)
7th - STAR|YetiGhettoSlang (Sasquatch)
7th - AL|Matthias (Gallon)
Grand Finals:
MightyMar Eliminates Floe 3-0
Winner's Finals:
MightyMar defeats AL|Ailerus 3-0
Loser's Finals:
Floe eliminates AL|Ailerus 3-1
Winners:
AL|Ailerus defeats Pockets 2-0
MightyMar defeats Kendra 2-0
Losers:
Floe eliminates Pockets 2-0
Pockets eliminates Fuzzy Snugs 2-0
Floe eliminates Xanoz 2-0
Fuzzy Snugs eliminates STAR|YetiGhettoSlang 2-1
Floe eliminates AL|Matthias 2-0 (with a perfect in game 2 )

TORYUKEN 3 - Vampire Savior Side Tournament
May 18th, 2014
12 Entrants
System: CPS2/Supergun
Bracket: http://pbs.twimg.com/media/Bn8-gp3CMAA0KXD.jpg:large
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLP4iwkTL_yVjNRwefuEyUGkSpaaUJzX38

1st - Jwong (Gallon)
2nd - Rikir (Q-Bee)
3rd - Rameo (Jedah)
4th - Psychochronic (Aulbath)
5th - Turbo2Tone
5th - Mark Sergio
7th - SeiryuuX
7th - Fussen Pepper
9th - Enzo
9th - Dagwood
9th - Unessential
9th - Common Distraction

ECT 2014 - Vampire Savior Tournament
May 10th, 2014
10 Entrants
Bracket: http://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10300989_10100406562228378_8230339703646899654_n.jpg

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - Apollo (Zabel)
3rd - Lord Knight (Bulleta)
4th - Psychochronic (Aulbath)
5th - GBursine (Aulbath, Victor, Morrigan)
5th - Daiandoh (Aulbath)
7th - Wiseguy (Felicia)
7th - Shakugan (Lilith)
7th - Buck (Q-Bee)
7th - Ril (Zabel)

SoCal Regionals 2014 Vampire Savior Side Tournament
March 1st, 2014
15 Entrants
Entry Fee: $5
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/Vampire_Savior_SCR_2014
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=HI6-JpsPpCg

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Diar (Lilith)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - Tenkai (Jedah)
5th - ShinATproof (Felicia)
5th - Xanoz (Aulbath)
7th - Camaro (Lei-Lei)
7th - KFL (Lilith)
9th - iPhail (Gallon)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - Dr. Science (Lei-Lei)
9th - Mike Z (Lei-Lei, Victor)
13th - Mr. Bob Dobalina (Aulbath)
13th - GDLKSCRUB (Gallon)
13th - GeoBuster (Lei-Lei)

2013

NEC14 - Vampire Savior (Top 12)
December 8th, 2013
?? Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLsyEyA9YSd0x7ECMN8WWX1T0tacsXRtaf (Many of the match labels are incorrect)

1st - Ailerus (Felicia)
2nd - MightyMar (Anakaris)
3rd - Xanoz (Aulbath)
4th - Serena [OMGWTFLOL/Jedah's Ministry] (Aulbath)
5th - HARDBREAD (Gallon)
5th - Kyle Wattula (Morrigan)
7th - DaiAndOh [Bubbleman/Squirtle] (Aulbath)
7th - Apollo (Zabel)
9th - Gbursine (Aulbath, Q-Bee)
9th - JUDDERMANG (Aulbath)
9th - ???
9th - ???

Vampire Savior @ EVOLUTION 2013, Paris Las Vegas
July 13th, 2013
?? Entrants
Entry Fee: $10
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1uDPOG45BSkOWnqIb273BHK

1st - Haitani (Sasquatch)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - B-IzM (Bulleta)
4th - Miloyoyo (Demitri)
5th - Sketch (Q-Bee)
5th - Lord Knight (Bulleta)
7th - Apollo (Zabel)
7th - Rotanibor (Zabel)
? - Rikir
? - Nostalgic
? - Knightofzero
? - Krakhan
? - Matthias
? - Pockyless
? - Fayk
? - Coopa
? - DaiAndOh
? - Zer0kage
? - Beno
? - Qetzl
? - Coren
? - Shag
? - Tenkai
? - JasonD
? - FlutterVeiss
? - Alice-chan

Darkstalkers: Death & Rebirth 2013 - Dante's Inferno
June 15th, 2013
8 Finalist
Special Format: Single Elimination; Single Match
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1sSeVb_H55QahiBz2U4TAqv

1st - SkankinGarbage
2nd - Kajoq
3rd - Dyne
3rd - MiniMaww
5th - Lion's Eye
5th - Ailerus
7th - YetiGhettoSlang
7th - KyleW

Darkstalkers: Death & Rebirth 2013 - Vampire Savior (Top 8)
June 15th, 2013
?? Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1sSeVb_H55QahiBz2U4TAqv

1st - SkankinGarbage (Gallon)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
4th - Acti0nHank (Aulbath)
5th - KyleW (Morrigan)
5th - Osirun (Anakaris)
7th - Lion's Eye (Gallon)
7th - Ailerus (Felicia)

Darkstalkers: Death & Rebirth 2013 - Team Tournament (Top 3)
June 15th, 2013
?? Entrants

1st - Go! Poppy! ~ Sketch, Ailerus, SkankinGarbage
2nd - Misanthropy ~ Dyne, Jakarta, RIP177
3rd - Instant Crush ~ Lion's Eye, Fleshpounder, KyleW

Northwest Majors V - Vampire Savior (Top 6)
June 8th, 2013
?? Entrants
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=979TwPYpd6s

1st - Sam [Samuelio] (Gallon)
2nd - Trace (Sasquatch)
3rd - Danny [Ihira] (Bishamon, Demitri)
4th - Airthrow (Jedah)
5th - BrentoBox (Gallon)
5th - AfroCole (Anakaris)

UFGT 9 - Vampire Savior (Top 8)
May 25th, 2013
?? Entrants
Bracket: http://oneframelink.challonge.com/UFGT_9_Vampire_Savior_Top_8
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLcMdMmtHkPpTkRAlwhZePW3u6wU4Oivcd

1st - YetiGhettoSlang
2nd - ActionHank
3rd - ZomB
4th - Groovy
5th - Ailerus
5th - EG floE [DQ'd]
7th - Sonicspear64
7th - Matthias

East Coast Throwdown 5 - Vampire Savior Tournament (Top 8)
May 18th, 2013
$?? Entry; ?? Entrants

1st - Baco (Bulleta)
2nd - MGV Apollo (Zabel)
3rd - More4YourBuck (Q-Bee)
4th - EG|fLoE (Sasquatch, Victor)
5th - Bonclyde (Demitri)
5th - Hard Bread (Gallon)
7th - Filthy Casual (Zabel)
7th - Sketch (Q-Bee)

Final Round XVI - Vampire Savior Tournament (Top 8)
March 30th, 2013
$?? Entry; ?? Entrants

1st - EG| FLoe (Sasquatch)
2nd - Kajoq (Lei-Lei)
3rd - MightyMar (Anakaris)
4th - KyleW (Morrigan)
5th - Ailerus (Felicia)
5th - Sluch (Qbee)
7th - MiniMaww (Lilith)
7th - Sketch (Qbee)
?...

Final Round XVI Darkstalkers Resurrection Exhibition Matches
March 30th, 2013
8-player Invitational
Special Format: Single Elimination
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLMr59zYLEkKWiU6IqislQVi9fJH5rz7EZ

1st - Kyle Wattula (Morrigan)
2nd - Kajoq (Lei-Lei)
3rd - EG|Floe (Victor, Sasquatch)
3rd - MightyMar (Anakaris)
5th - Alphakami (Q-Bee)
5th - Vexco (Bulleta)
5th - ZomB (Q-Bee)
5th - Ailerus (Felicia)
Finals:
Kajoq (Lei-Lei) defeats Kyle (Morrigan) — 3-0
Semi-Finals:
Kajoq (Lei-Lei) defeats MightyMar (Anakaris) — 3-0
Kyle (Morrigan) defeats EG|Floe (Victor, Sasquatch) — 3-2
First Round:
MightyMar (Anakaris) defeats Ailerus (Felicia) — 3-0
Kajoq (Lei-Lei) defeats ZomB (Q-Bee) — 3-0
EG|Floe (Victor) defeats Vexco (Bulleta) — 3-0
Kyle (Morrigan) defeats Alphakami (Q-Bee) — 3-0

2012

NEC 13 - Vampire Savior
December 2nd 2012
17 Entrants

1st - fLoE (Victor, Sasquatch)
2nd - Apollo (Zabel)
3rd - Gbursine (Aulbath & Others)
4th - Bonzclyde aka Darren (Demitri)
5th - Juno (Q-Bee, Anakaris)
5th - Xanoz (Aulbath)
7th - DaiAndOh (Aulbath)
7th - Sunshine Scarface (Q-Bee)
9th - Sparkle Lord
9th - OnReload
9th - Shag (Sasquatch)
9th - ZomB (Q-Bee)
12th - KnightofZero (Bulleta)
12th - GhostCobra
12th - ApolloNash / Greg Job / RzO
12th - Giga Pudding
12th - Sluch (Q-Bee)

Season's Beatings: Ascension - Vampire Savior
September 29th, 2012
$?? Entry; 10 Entrants

1st - MightyMar (Anakaris)
2nd - HeroicLegacy (Sasquatch)
3rd - Kyle W (Demitri, Bishamon)
4th - Kajoq (Lei-Lei, Sasquatch)
5th - Monte (Aulbath)
5th - Sluch (Q-Bee)
7th - LordKnight (Bulleta)
7th - Wiseguy (Felicia)
9th - PsychoShot (Gallon)
9th - FrankieG (Jedah)

Vampire Savior @ EVOLUTION 2012, Ceaser's Palace
July 7th, 2012
$10 Entry; 25 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1vYvT_dWsIBQp_fMsU4DOek

1st - Haitani (Sasquatch) [Won a Madcatz Fightstick V.S., and $175 prize]
2nd - Sako (Bulleta)
3rd - B-izm (Bulleta)
4th - Diar (Morrigan)
5th - Rotanibor (Zabel)
5th - MightyMar (Anakaris)
7th - Dyne (Jedah)
7th - Tenkai (Jedah)
9th - Ihira (Bishamon)
9th - Saru (Zabel)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - ShinATproof (Felicia)
12th - Afrocole (Anakaris)
12th - Fayk (Victor, Bishamon)
12th - Shag (Sasquatch)
12th - Rikir (Q-bee)
16th - knobbonk (Victor)
16th - Freddy M (?)
16th - Frankie G (Jedah)
16th - JT (Sasquatch)
16th - Kyra (Morrigan)
16th - Bertell (Lilith)
16th - Alex P (?)
16th - Rove760 (?)
16th - Eddie (Gallon)

UFGT 8 (Top 6)
May 26th, 2012

1st - GGPO MightMar (Anakaris)
2nd - EG Floe (Victor/Sasquatch)
3rd - ActionHank (Aulbath)
4th - Sluch (Q-Bee)
5th - Lion's Eye (Gallon)
5th - GGPO Kajoq (Lei-Lei/Sasquatch)
?...

PowerUp 2012
April 14th, 2012
?? Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL75377F9414B9149C

1st - Kyle Wattula (Morrigan)
2nd - Kajoq (Lei-Lei/Sasquatch)
3rd - Ailerus (Felicia)
4th - MightMar (Anakaris)
5th - YeitGhettoSlang (Victor/Sasquatch)
5th - FleshPounder (Bulleta)
7th - MiniMaw (Lilith)
7th - ActionHank (Aulbath)
9th - GZ-Matthias (Gallon)
9th - SlayerKFK (Zabel)
9th - RainbowDash (Aulbath/Sasquatch)
9th - Sluch (Q-bee)
13th - Doragonkoroshi (Jedah)
13th - gbursine (Lilith/Lei-Lei)
13th - Lion's Eye (Gallon)
13th - Jais (Bishamon)
17th-32nd: ?

Final Round XV - Vampire Savior Tournament
March 3rd, 2012
15 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLA5D3BC42C5B71C1F

1st - GGPO Kajoq (Lei-Lei/Sasquatch)
2nd - Kyle_Wattula (Morrigan)
3rd - ActionHank (Aulbath)
4th - Ailerus (Felicia)
5th - Sluch (Q-Bee)
5th - Lion’s Eye (Gallon)
7th - Alphakami (Q-Bee)
7th - Lord Knight (Bulleta)
9th - PNW Jason Cole (Anakaris)
9th - Monty (Aulbath)
9th - Zinac (Lei-Lei)
9th - Shag (Sasquatch)
13th - Gilty (Aulbath/Bulleta)
13th - GGPO Tetsu (Zabel)
13th - ShinobiFist (Lilith)

2011

NorthEast Championships XII (NECXII)
December 3rd, 2011
29 Entrants
Replay (Singles): http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1vNBxfv0gzgLnYz8tA5HWai
Replay (7v7): http://www.youtube.com/playlist?list=PLEB45E25984FC0C37

1st - Baconoko
2nd - ActionHank
3rd - Kajoq
4th - Kyle W
5th - Ailerus
5th - More4yourBuck
7th - Fleshpounder
7th - YetiGhettoSlang
9th - Braver
9th - GBursine
9th - Lord Knight
9th - Mike Slucher
13th - BuhbuhJ
13th - DaiAndOh
13th - Bob
13th - AndyC
17th - MotoSurf
17th - Apollo
17th - Xenozip
17th - Ash
17th - Comic-Z
17th - Hard Bread
17th - Ril
17th - Almond Candy
25th - Dennis H
25th - Damian
25th - MagnetoManiac
25th - Avery
25th - NerdJosh

Season's Beatings Velocity
October 15th, 2011
29 Entrants
System: Arcade Cabinet
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLD7BB878975C20CD2

1st - EG Floe (Victor/Sasquatch)
2nd - GGPO Kajoq (Lei-Lei/Sasquatch)
3rd - GGPO Heroic_Legacy (Sasquatch)
4th - GGPO MightMar (Anakaris)
5th - VMP KyleW (Morrigan)
5th - VMP Ailerus (Felicia)
7th - GGPO Mr. Cheezy (Bulleta/Demitri)
7th - VMP Sluch (Q-Bee)
9th - Lord Knight (Bulleta)
9th - VMP ActionHank (Aulbath)
9th - VMP GZ-Matthias (Gallon)
9th - VMP FleshPounder (Bulleta)
16th - Keits (Demitri)
16th - VMP YetiGhettoSlang (Victor)
16th - VMP Mini Maw (Lilith)
16th - VMP King Chadwick (Sasquatch)
24th - VMP DoragonKoroshi (Jedah)
24th - VMP Radical Edward (Demitri)
24th - VMP Osirun (Anakaris)
24th - Jason Cole (Anakaris)
24th - Dullyana (Morrigan)
24th - SonicSpear (Aulbath)
24th - Damian (Jersey) Mummy
24th - VMP Groovyness (Zabel)
27th - VMP SlayerKFK (Zabel)
27th - Zenblaster (Gallon)
27th - Gilty (Aulbath/Bulleta)

Evolution 2011 at the Rio Las Vegas - Vampire Savior Tournament (Top 8)
July 30th, 2011
?? Entrants
System: CPS2/Supergun
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL43C6AE59A8BC909D

1st - Rithli
2nd - Baco
3rd - Kajoq
4th - Diar
5th - Ihira
5th - Xanoz
7th - Korey
7th - Jason Cole

East Coast Throwdown 3 (ECT 3) - Morristown, NJ
June 25th, 2011
?? Entrants

1st - Gbursine (Aulbath, Victor)
2nd - RoverRuckus (Demitri)
3rd - Hard Bread
?...

ReveLAtions 2011 - Vampire Savior
June 11th, 2011
$5 Entry
13 Players
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1tH5jAZYgqobQEZjz3SUfw3

1st - Sako (Bulleta)
2nd - Nekohashi (Felicia)
3rd - Diar (Morrigan)
4th - B-IzM (Bulleta, Zabel)
??? - Tenkai (Jedah)
??? - Lord Knight (Bulleta)
??? - Rotanibor (Demitri)
??? - Frankie G
??? - ShinATproof
??? - Kain
??? - Mr. Igloo (Morrigan)
??? - SkiSonic
??? - GDLK SCRUB

UFGT7 (Top 8)
May 28th, 2011
Replay (Casuals): http://www.youtube.com/playlist?list=PL1C72EC819DC9CEC5
Replay (Top 8): http://www.youtube.com/watch?v=1uXLcdJjvmk

1st - MightyMar
2nd - FLoe
3rd - Rithli
4th - Fuzzy Snugs
5th - Kajoq
5th - Baco
7th - Kyle Wattula
7th - Nerd Josh

Final Round XIV
March 14th, 2011
25 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLC0161295C7B2E1FB

1st - Floe $70
2nd - MightyMar $20
3rd - Rithli $10
4th - Kajoq
5th - Frankie
5th - Kyle
7th - Zach
7th - L-Knight
9th - Arcas
9th - Zinac
9th - Ghibli
9th - Iceman
13th - Damien
13th - Bertell
13th - Comic-Z
13th - SlyMoogle
17th - Richard
17th - Vexco
17th - PartyEagle
25th - MarvelisAss

2010

NorthEast Championship XI
Decemeber 4th, 2010
28 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLF350A719ED33E717

1st - Floe
2nd - Rithli
3rd - Kajoq
4th - Gbursine
5th - Baconoko
5th - Hard Bread
7th - Comic-Z
7th - NerdJosh
9th - Kyle W
9th - Jeron
9th - Lord Knight
9th - Damien
13th - Chibi
13th - Bubuhj
13th - Tweleve
13th - Wafflez
17th - Pfhor
17th - Orochimarusama21
17th - Andy C
17th - Kazi
17th - Stephen B
17th - Tenchi
17th - JonChimpo
17th - Wakk Wakk
25th - BootyClapper
25th - Alex
25th - Zalar
25th - Bad Fish

2008

North East Championship 9 - Darkstalkers: Vampire Savior
December 12th, 2008
Top 8

1st - NH2!!!
2nd - FreeJack
3rd - Rushedown
4th - D'Nyc3
5th - Shag
5th - GBursine
7th - Chibz
7th - Jeron Grayson

2007

Evolution East 2007 - Vampire Savior
May 27th, 2007
Top 4

1st - Justin "Marvelous" Wong
2nd - GBursine
3rd - Jeron Grayson
4th - D Nyc3

2006

North East Championship 7 - Vampire Savior
December 5th, 2006
Top 6

1st - Jeron Grayson
2nd - Gbursine
3rd - Master Chibi
4th - Saiyd [Zar]
5th - Ralph
5th - Stone

Mid West Championship 2006 - Vampire Savior
June 18th, 2006
Top 2

1st - Scott "Sabre" Bender
2nd - Jeron Grayson

East Coast Championship XI - Vampire Savior
May 26th, 2006

1st - Jeron Grayson
2nd - GBursine
3rd - Saiyd [Zar]
4th - Josh Wong
5th - DSP
5th - Trevor
7th - Julien Robinson
7th - SmoothCat
9th - Master Chibi
9th - Ralph: Morrigan

2004

Mid West Championship 2004 - Vampire Savior
June 27th, 2004
Top 3

1st - Justin "Marvelous" Wong
2nd - W Genius W
3rd - Jason Wilson

Southern California Locals

2017

Game Realms - Vampire Savior Tournament #34 (Burst League)
September 29, 2017
23 Players
System: UD-CPS2
Bracket: https://smash.gg/tournament/vampire-savior-34-at-game-realms/events/vampire-savior-34/brackets/
Replay: ROTANIBOR

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Stafy (Q-Bee)
5th - bang (Lei-Lei)
5th - ageS (Lilith)
7th - Diar (Lilith)
7th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Stuff (Anakaris)
13th - GROM (Felicia)
13th - Geobuster (Lei-Lei)
13th - Some Person (Victor)
13th - Midiman (Felicia)
17th - Silentscope (Victor)
17th - ClassicFightingGamer (Bishamon)
17th - MIDIMIDIBangBang (Bishamon)
17th - Infected Cloud (Felicia)
17th - POS Industries (Lilith)
17th - Tapper (Bulleta)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #33 (2v2 Teams)
September 1, 2017
9 Teams / 19 Players
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_33
Replay: ROTANIBOR

1st - [Honey Bone] Stafy (QB) / Rotanibor (ZA)
2nd - [Red Bull, Red Terror] bang (LE) / Mr. Igloo (SA)
3rd - [Purple for Kings] Kain (BU) / Dyne (JE)
4th - [TITanic] Nostalgic (JE,DE) / Devita (AU)
5th - [ohitsbeebeebee] Weatherbee (BU) / ohitsjmz (BU)
5th - [Sega Wingcast] CD ageS (LI) / WingZero (FE)
7th - [:maxnut:] Infected Cloud (FE) / DinosaurDamage (ZA)
7th - [Association Titties] Satan (LI) / Mike Z (LE)
9th - [Furious Fighting Aggressors] Id (BI) / GROM (FE) / Midiman (FE)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #32
August 25, 2017
23 Players
System: UD-CPS2
Special Format: 4 Qualifying Pools > 2 Players Advance > 2 out of 3 Single Match/Double Elimination Top 8
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_32
Replay: ROTANIBOR

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - bang (Lei-Lei)
5th - Juno (Q-Bee, Anakaris)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - CD ageS (Lilith)
7th - Devita (Aulbath)
9th - Some Person (Victor)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Infected Cloud (Felicia)
9th - Fifi (Sasquatch)
13th - ohitsjmz (Bulleta)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Stuff (Anakaris)
13th - MXICO JUICE (Q-Bee)
17th - SOPHIE (Victor)
17th - Weatherbee (Bulleta)
17th - Ateo (Aulbath)
17th - Red Witch (Q-Bee)
21st - MIDIMIDIBangBang (Jedah)
21st - GROM (Felicia)
21st - DinosaurDamage

Game Realms - Vampire Savior Tournament #31 (2v2 Random Teams)
August 18, 2017
8 Teams / 16 Players
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_31
Replay: ROTANIBOR

1st - Mr. Igloo (SA) / Jason D (MO)
2nd - bang (LE) / Devita (AU)
3rd - Rotanibor (DE) / Weatherbee (BU)
4th - CD ageS (LI) / Dyne (JE)
5th - GROM (FE) / Mike Z (LE)
5th - Midiman (FE) / Nostalgic (JE)
7th - id (BI) / Fifi (SA)
7th - Ateo (AU) / Cas Chronon (GA)

Game Realms - Vampire Savior King of the Hill #01
August 4, 2017
System: UD-CPS2 Special Format: Whoever gets the longest win streak wins.
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=46xr3fCzGkk (Results in video description)

1st - Rotanibor (Demitri) [5-wins]
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch) [4-wins]

Game Realms - Vampire Savior Tournament #30
June 30, 2017
19 Players
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_30

1st - Kain (Bulleta)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - bang (Lei-Lei)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Diar (Lilith)
7th - Stafy (Q-Bee)
7th - Red Witch
9th - WingZero
9th - Midiman
9th - CD ageS
9th - Noble Cactus
13th - Fifi
13th - Weatherbee
13th - Infected Cloud
17th - Blue
17th - Some Person
17th - Satan

Game Realms - Vampire Savior Tournament #29
June 2nd, 2017
21 Players
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_29
Replay: ROTANIBOR

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - bang (Lei-Lei)
5th - Stafy (Q-Bee)
5th - WingZero (Felicia)
7th - Kain (Bulleta)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Stuff (Anakaris)
9th - Some Person (Victor)
9th - ohitsjmz (Bulleta)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
13th - Fifi (Sasquatch)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - Red Witch (Q-Bee)
17th - Nostalgic (Demitri)
17th - Uncle Peter
17th - Satan (Lilith)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #28
May 19th, 2017
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_28
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=KcK47knaLnw

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Bang Camaro (Lei-Lei)
3rd - Rotanibor (Gallon, Zabel)
4th - Noble Cactus (Lei-Lei)
5th - Dyne (Jedah)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Stafy (Q-Bee)
7th - Some Person (Victor)
9th - Devita (Zabel)
9th - Stuff (Anakaris)
9th - Foxnard (Demitri)
9th - Id (Lilith)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #27
May 12th, 2017
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_27
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=hunwNcdyEGA

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Anakaris, Zabel)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - WingZero (Felicia)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Stuff (Anakaris)
9th - ohitsjmz (Bulleta)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Some Person (Victor)
9th - Fifi (Sasquatch)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Id (Lilith)
13th - Infected Cloud (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #26
April 28th, 2017
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_26
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=MpEX469MHzc

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Stafy (Q-Bee)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Stuff (Anakaris)
5th - WingZero (Felicia)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Some Person (Victor)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Cas Chronon (Gallon)
9th - Id (Lilith)
9th - Tapper (Bulleta)
13th - Uncle Peter

Stafy's Farewell Kumite
April 21st, 2017
11 Challengers
System: UD-CPS2
Format: 3 out of 5
Character: Q-Bee
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=VIPCPSVVZgo

Challenger Score Winner
Weatherbee (BU) × × Stafy
CD ageS (LI) Stafy
Noble Cactus (LE) Stafy
Ateo (AU) Stafy
Nostalgic (JE) Stafy
WingZero (FE) × Stafy
Fifi (SA) Stafy
Devita (AU) Stafy
Bang Camaro (LE) × × × Bang Camaro
Dyne (JE) × × × Dyne
Rotanibor (ZA) × × × Rotanibor

Game Realms - Vampire Savior Tournament #25
April 14th, 2017
20 Entrants
Special Format: Single Match/Single Elimination
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_25
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=YBSny_R4178

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - WingZero (Felicia)
3rd - Midiman (Felicia)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - Diar (Lilith)
5th - Id (Lilith)
5th - Devita (Aulbath)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Blue (Felicia)
9th - Satan (Lilith)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - Some Person (Victor)
9th - GROM (Felicia)
9th - Bang Camaro (Lei-Lei)
17th - Fifi (Sasquatch)
17th - Foxnard (Demitri)
17th - Ateo (Aulbath)
17th - Infected Cloud (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #24
April 7th, 2017
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_24
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=NSaxqbdX3qE

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Stafy (Q-Bee)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Devita (Aulbath)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - Ateo (Aulbath)
9th - GROM (Felicia)
9th - Jason D (Morrigan)
13th - Id (Lilith)
13th - Red Witch (Morrigan)
13th - Fifi (Sasquatch)
13th - Cas Chronon (Gallon)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #23
March 31st, 2017
20 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_23

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Stafy (Q-Bee)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - WingZero (Felicia)
7th - Dyne (Jedah)
9th - Ateo (Aulbath)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei, Zabel)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Fifi (Sasquatch)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Stuff (Anakaris)
13th - ohitsjmz (Bulleta)
17th - Some Person (Victor)
17th - Tapper (Bulleta)
17th - Satan (Lilith)
17th - GROM (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #22
March 10th, 2017
19 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_22
Replay: ROTANIBOR

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - WingZero (Felicia)
7th - Stafy (Q-Bee)
7th - Midiman (Felicia)
9th - ohitsjmz (Bulleta)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Some Person (Victor)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Satan
13th - Stuff
13th - Fifi
13th - Red Witch
17th - Mike Z
17th - Tapper
17th - GROM

Game Realms - Vampire Savior Tournament #21
February 24th, 2017
22 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_21
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=Ybcv7vhywGY

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Kain (Bulleta)
3rd - Dyne (Jedah)
4rd - Rotanibor (Jedah, Anakaris, Gallon, Victor)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - Stafy (Q-Bee)
7th - WingZero (Felicia)
7th - Devita (Aulbath)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - Fifi (Sasquatch)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Ateo (Aulbath)
13th - Red Witch
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Geobuster (Lei-Lei)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - Id (Lilith)
17th - KillerMiller (Felicia)
17th - Midiman (Felicia)
17th - GROM (Felicia)
17th - Tapper (Bulleta)
17th - Some Person (Victor)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #20
February 10th, 2017
19 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_20

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Rotanibor (Zabel, Demitri, Sasquatch)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Stafy (Q-Bee)
5th - Dyne (Jedah)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Nostalgic (Jedah)
7th - Weatherbee (Bulleta)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - WingZero (Felicia)
9th - Ateo (Aulbath)
9th - Midiman (Felicia)
13th - Infected Cloud (Felicia)
13th - Fifi (Sasquatch)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Id (Lilith)
13th - Red Witch (Morrigan)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Tapper (Bulleta)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #19
January 27th, 2017
19 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_19
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=gDPMtVX1uIw

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - CD ageS (Lilith)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro (Gallon)
5th - Midiman (Felicia)
7th - WingZero (Felicia)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - GROM (Felicia)
9th - Stafy (Q-Bee)
13th - Ateo (Aulbath)
13th - Red Witch (Morrigan)
13th - Satan (Lilith)
13th - Cas Chronon (Gallon)
17th - Weatherbee (Bulleta)
17th - Tapper (Bulleta)
17th - Id (Lilith)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #18
January 13th, 2017
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_18
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=fg45dke0cxU

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - CD ageS (Lilith)
4th - Weatherbee (Bulleta)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - Jason D (Morrigan)
7th - ohitsjmz (Bulleta)
7th - GROM (Felicia)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Stuff (Anakaris, Sasquatch)
9th - Fifi (Sasquatch)
9th - Midiman (Felicia)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Infected Cloud (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #17
January 6th, 2017
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_17
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=iBGquggAuzo

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Diar (Lilith)
4th - Devita (Aulbath)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - Noble Cactus (Lei-Lei)
7th - WingZero (Felicia)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Bang Camaro (Gallon)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Fifi (Sasquatch)
9th - Midiman (Felicia)
13th - Stuff (Anakaris)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Infected Cloud (Felicia)
13th - Blue (Felicia)
17th - DJ Azure (Demitri)

2016

Game Realms - Vampire Savior Tournament #16
December 30th, 2016
20 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_16
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=MCVLjWXZiyA

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Rotanibor (Demitri)
4th - Diar (Lilith)
5th - Devita (Aulbath)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - Bang Camaro (Gallon)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - WingZero (Felicia)
9th - Fifi (Sasquatch)
9th - Stuff (Anakaris)
9th - Jason D (Morrigan)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Blue (Felicia)
13th - Ateo (Aulbath)
17th - Satan (Lilith)
17th - Infected Cloud (Felicia)
17th - Red Witch (Morrigan)
17th - Mike Z (Lei-Lei)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #15
December 16th, 2016
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_15
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=YUVqwykdVac

1st - Rotanibor (Victor)
2nd - Nostalgic (Jedah)
3rd - CD ageS (Lilith)
4th - Weatherbee (Bulleta)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Fifi (Sasquatch)
7th - WingZero (Felicia)
7th - GROM (Felicia)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Cas Chronon (Gallon)
9th - Some Person (Victor)
13th - Infected Cloud (Felicia)
13th - DJ Azure (Demitri)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #14
December 2nd, 2016
24 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_14
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=LCGzK58bTCY

1st - Diar (Lilith)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Weatherbee (Bulleta)
5th - Kain (Bulleta)
7th - Devita (Aulbath)
7th - WingZero (Felicia)
9th - Rotanibor (Anakaris)
9th - Bang Camaro (Lei-Lei)
9th - GROM (Felicia)
9th - Jason D (Morrigan)
13th - Ateo (Aulbath)
13th - Some Person (Victor)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - Satan (Lilith)
17th - Stafy (Q-Bee, Lei-Lei)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - ohitsjmz (Bulleta)
17th - Fifi (Sasquatch)
17th - Red Witch
17th - Infected Cloud (Felicia)
17th - Midiman (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #13
November 18th, 2016
19 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360+PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_13

1st - Kain (Bulleta)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Bang Camaro (Gallon)
4th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - Jason D
5th - Weatherbee
7th - Infected Cloud
7th - Nostalgic
9th - Cas Chronon
9th - ohitsjmz
9th - Ateo
9th - Stafy
13th - WingZero
13th - GROM
13th - Satan
13th - Midiman
17th - DJ Azure
17th - Some Person
17th - Blue

Game Realms - Vampire Savior Tournament #12
November 11th, 2016
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_12

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - CD ageS (Lilith)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro (Gallon)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - Jason D (Morrigan)
7th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Fifi (Sasquatch)
9th - Midiman (Felicia)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Stafy (Q-Bee)
13th - Red Witch (Morrigan)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Cas Chronon (Gallon)
13th - Stuff (Anakaris)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #11
November 4th, 2016
22 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_11
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=4rZF4o34tn8

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Diar (Lilith)
5th - Juno (Q-Bee, Anakaris)
7th - Ateo (Aulbath)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Bang Camaro (Gallon)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - ohitsjmz (Bulleta)
13th - Fifi (Sasquatch)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Cas Chronon (Gallon)
17th - WingZero (Felicia, Gallon)
17th - Satan (Lilith)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - Blue (Felicia)
17th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - Weatherbee (Bulleta)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #10
October 28th, 2016
23 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_10
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=3uycj6fbnNw

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Diar (Lilith)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - Nostalgic (Jedah)
7th - Ateo (Aulbath)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Stafy (Lei-Lei)
9th - Fifi (Sasquatch)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Blue (Felicia)
13th - GROM (Felicia)
17th - Cas Chronon (Gallon)
17th - Some Person (Victor)
17th - Red Witch
17th - Stuff (Anakaris)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - Infected Cloud (Felicia)
17th - WingZero (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #09
October 21st, 2016
19 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_09
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=XExC8DHE_Z8

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Rotanibor (Gallon)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - Bang Camaro (Gallon)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Fifi (Sasquatch)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Ateo (Aulbath)
13th - Stafy (Lei-Lei)
13th - Satan (Lilith)
13th - Noble Cactus (Lei-Lei)
13th - Midiman (Felicia)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - Cas Chronon (Gallon)
17th - Stuff (Anakaris)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #08
October 14th, 2016
22 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_08
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=x7lpJKjVm-Q

1st - Rotanibor (Zabel, Gallon)
2nd - Devita (Aulbath)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - CD ageS (Lilith)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - Jason D (Morrigan)
7th - Hagure (Gallon)
7th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Bang Camaro (Gallon)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Mike Z (Lei-Lei, Gallon)
9th - Ateo (Aulbath)
13th - Stuff (Anakaris, Sasquatch)
13th - ohitsjmz (Bulleta)
13th - Fifi (Sasquatch)
13th - GROM (Felicia)
17th - Blue (Felicia)
17th - Cas Chronon
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - Some Person (Victor)
17th - Red Witch (Morrigan)
17th - POSIndustries

100th SoCal Vampire Savior Tournament, featured at Game Realms
September 30th, 2016
28 Entrants
System: UD-CPS2
Special Format: 6 Round Robin Pool Qualifiers (get top 6 from this) > Run 2 Last Chance Qualifiers (here's the last two) > Top 8
Bracket (Top 8): http://challonge.com/gr_vsav_07
Replay (Pools A+B): http://www.youtube.com/watch?v=rNU3tG3rz84
Replay (Pools C+D): http://www.youtube.com/watch?v=Zt2Oe8s5O3s
Replay (Pools E+F): http://www.youtube.com/watch?v=dj5grirWUuo
Replay (Last Chance): http://www.youtube.com/watch?v=R7PxoAQIepY
Replay (Top 8): http://www.youtube.com/watch?v=JxfGX4uUwZY

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Diar (Lilith)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Kain (Bulleta)
7th - Weatherbee (Bulleta)


LAST CHANCE QUALIFIERS (runner up of each pool)
Last Chance 2nd
Player Rotanibor Nostalgic Noble Cactus Match Score Point Score
Rotanibor 2 - 0 2 - 0 2 - 0 4 - 2
Nostalgic 0 - 2 2 - 0 1 - 1 2 - 2
Noble Cactus 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 4
Last Chance 1st
Player Weatherbee CD ageS Jason D Match Score Point Score
Weatherbee 2 - 1 2 - 1 2 - 0 4 - 2
CD ageS 1 - 2 2 - 0 1 - 1 3 - 2
Jason D 1 - 2 0 - 2 0 - 2 1 - 4


POOLS (6 of them)
Pool F
Player Kain Noble Cactus WingZero Fifi RG-19 Match Score Point Score
Kain 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 4 - 0 8 - 0
Noble Cactus 0 - 2 2 - 1 2 - 0 2 - 0 3 - 1 6 - 3
WingZero 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 2 5 - 4
Fifi 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 1 1 - 3 2 - 7
RG-19 0 - 2 0 - 2 0 - 2 1 - 2 0 - 4 1 - 8
Pool E
Player Mr. Igloo Weatherbee Satan Verdant Match Score Point Score
Mr. Igloo 2 - 0 2 - 0 2 - 0 3 - 0 6 - 0
Weatherbee 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 1 4 - 2
Satan 0 - 2 0 - 2 2 - 0 1 - 2 2 - 4
Verdant 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 3 0 - 6
Pool D
Player Diar Rotanibor Ateo GROM Cas Chronon Match Score Point Score
Diar 2 - 1 2 - 0 2 - 0 2 - 0 4 - 0 8 - 1
Rotanibor 1 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 3 - 1 7 - 2
Ateo 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 2 4 - 4
GROM 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 1 - 3 2 - 6
Cas Chronon 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 4 0 - 8
Pool C
Player Devita Jason D NekroSurge Some Person Viro Match Score Point Score
Devita 2 - 1 2 - 0 2 - 0 2 - 0 4 - 0 8 - 1
Jason D 1 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 3 - 1 7 - 2
NekroSurge 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 1 2 - 2 4 - 5
Some Person 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 1 - 3 2 - 6
Viro 0 - 2 0 - 2 1 - 2 0 - 2 0 - 4 1 - 8
Pool B
Player Dyne Nostalgic Mike Z ohitsjmz Blue Match Score Point Score
Dyne 2 - 1 2 - 0 2 - 0 2 - 0 4 - 0 8 - 1
Nostalgic 1 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 3 - 1 7 - 2
Mike Z 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 2 4 - 4
ohitsjmz 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 1 - 3 2 - 6
Blue 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 4 0 - 8
Pool A
Player Bang Camaro CD ageS TAlbiC Stafy Match Score Point Score
Bang Camaro 2 - 0 2 - 0 2 - 0 3 - 0 6 - 0
CD ageS 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 1 4 - 2
TAlbiC 0 - 2 0 - 2 2 - 1 1 - 2 2 - 5
Stafy 0 - 2 0 - 2 1 - 2 0 - 3 1 - 6

~VSAV99~ Game Realms Vampire Savior Tournament #06
September 16th, 2016
22 Entrants
System: UD-CPS2
Special Format: Single Match/Single Elimination
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_06
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=CMwiI9qHtHM

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Diar (Lilith)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - Nostalgic (Jedah)
9th - WingZero (Felicia)
9th - GROM (Felicia)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Satan (Lilith)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - Red Witch (Q-Bee, Morrigan)
9th - Stafy (Lei-Lei)
9th - Stuff (Sasquatch)
17th - Some Person (Victor)
17th - Weatherbee (Bulleta)
17th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - TAlbiC (Gallon)
17th - Midiman (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #05
September 2nd, 2016
26 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_05
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=11BoTWZhR80

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Dyne (Jedah)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Devita (Aulbath)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - WingZero (Felicia)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - KFL (Lilith)
13th - TAlbiC (Gallon)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - Noble Cactus (Lei-Lei)
17th - Stafy (Lei-Lei)
17th - Stuff (Sasquatch)
17th - Ateo (Aulbath)
17th - POSIndustries (Bulleta)
17th - Some Person (Victor)
25th - Hellfyre (Demitri)
25th - Satan (Lilith)
25th - Infected Cloud (Felicia)
25th - ohitsjmz (Bulleta)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #04
August 19th, 2016
20 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_04
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=5t9AR7GoYiI

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Devita (Aulbath)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - Diar (Lilith)
7th - WingZero (Felicia)
9th - KFL (Lilith)
9th - Infected Cloud (Felicia)
9th - ChopDatDame (Lilith)
13th - Some Person (Victor)
13th - Noble Cactus (Lei-Lei)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - Ateo (Aulbath)
17th - TAlbiC (Gallon)
17th - DJ Azure (Demitri)
17th - JMZ (Bulleta)
17th - Midiman (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #03
August 5th, 2016
22 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_03
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=lXjNUPMkT0k

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Juno (Q-Bee)
5th - Devita (Aulbath)
7th - ShinATproof (Felicia)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Diar (Lilith)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - Nostalgic (Jedah)
13th - TAlbiC (Gallon)
13th - WingZero (Felicia)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - DJ Azure (Demitri)
17th - Stuff (Sasquatch)
17th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - Some Person (Victor)
17th - Midiman (Felicia)
17th - Red Witch (Q-Bee)
17th - ChopDatDame (Lilith)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #02
July 22nd, 2016
20 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_02
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=tqB3snlJ1ZQ

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Diar (Lilith)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - Dyne (Jedah)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - Devita (Aulbath)
7th - CD ageS (Lilith)
7th - WingZero (Felicia)
9th - Ateo (Aulbath)
9th - Stuff (Sasquatch)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Jason D (Morrigan)
13th - TAlbiC (Gallon)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Noble Cactus (Lei-Lei)
17th - ChopDatDame (Lilith)
17th - Some Person (Victor)
17th - Red Witch (Morrigan, Q-Bee)
17th - Infected Cloud (Felicia)

Game Realms - Vampire Savior Tournament #01
July 8th, 2016
18 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/gr_vsav_01
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=94d32SIxF5A

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - Diar (Lilith)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - CD ageS (Lilith)
7th - WingZero (Felicia)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Stuff (Sasquatch)
13th - ChopDatDame (Lilith)
13th - Some Person (Victor)
13th - TAlbiC (Gallon)
17th - Midiman (Felicia)
17th - Infected Cloud (Felicia)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament FINAL
January 30th, 2016
20 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_FINAL
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=_l6A3fYDGXQ

1st - Mr. Igloo (Sasquatch)
2nd - Rotanibor (Demitri)
3rd - Bang Camaro (Lei-Lei)
4th - Juno (Q-Bee)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - Ateo (Aulbath)
7th - Midiman (Felicia)
9th - Kain
9th - Yabai
9th - Red Witch
9th - NekroSurge
13th - CD ageS
13th - Jason D
13th - Stuff
13th - GROM
17th - POS Industries
17th - Mike Z
17th - Weatherbee
17th - Chop Dat Dame

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #10
January 23rd, 2016
11 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_10

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - CD ageS (Lilith)
4th - Romfinite (Sasquatch)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - Stuff (Sasquatch)
7th - Ateo (Aulbath)
7th - Jason D (Morrigan)
9th - GROM (Felicia)
9th - Midiman (Felicia)
9th - DJ Azure (Demitri)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #09
January 16th, 2016
18 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_09
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=oB07NSumGiI

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Bang Camaro (Lei-Lei)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Dyne (Jedah)
5th - Mr. Igloo (Sasquatch)
5th - Juno (Q-Bee)
7th - Devita (Aulbath)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Romfinite (Sasquatch)
13th - Ateo (Aulbath)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - Red Witch (Q-Bee)
13th - DJ Azure (Demitri)
17th - Chop Dat Dame (Lilith)
17th - Midiman (Felicia)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #08
January 9th, 2016
11 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_08

1st - Devita (Aulbath)
2nd - Rotanibor (Bishamon)
3rd - Bang Camaro (Lei-Lei)
4th - CD ageS (Lilith)
5th - Weatherbee (Bulleta)
5th - Jason D (Morrigan)
7th - Romfinite (Sasquatch)
7th - Ateo (Aulbath)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Red Witch (Q-Bee)
9th - GROM (Felicia)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #07
January 2nd, 2016
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_07
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=wpzz476oEH4

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Devita (Aulbath)
4th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Weatherbee (Bulleta)
5th - CD ageS (Lilith)
7th - Nostalgic (Jedah)
7th - Midiman (Felicia)
9th - Ateo (Aulbath)
9th - Stuff (Sasquatch)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
13th - Red Witch (Q-Bee)
13th - Viro (Gallon, Felicia, Jedah)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - GROM (Felicia)
17th - Chop Dat Dame (Lilith)

2015 (July to December)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #06
December 19th, 2015
12 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/hxg1n8ey

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Bang Camaro (Lei-Lei)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Red Witch
9th - Midiman
9th - Verdant Brave
9th - Jason D

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #05
December 5th, 2015
18 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_05

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Bishamon)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Mr. Igloo (Sasquatch)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Jason D (Morrigan)
7th - Devita (Aulbath)
9th - Red Witch (Bulleta)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Chop Dat Dame (Lilith)
9th - Nostalgic (Jedah)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Romfinite (Sasquatch)
13th - Bang Camaro (Lei-Lei)
17th - Ateo (Aulbath)
17th - Numakie (Lilith)
17th - Verdant Brave (Felicia)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #04
November 28th, 2015
11 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_04

1st - Rotanibor (Bishamon)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Devita (Aulbath)
4th - Weatherbee (Bulleta)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Infected Cloud (Felicia)
7th - Pickles (Lei-Lei)
9th - Verdant Brave (Felicia)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Red Witch

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #03
November 14th, 2015
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_03

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Demitri)
3rd - Devita (Aulbath)
4th - Juno
5th - Bang Camaro
5th - Diar
7th - Midiman
7th - Kain
9th - Kiyobi
9th - Red Witch
9th - Kid Panda
9th - Weatherbee
13th - Jason D

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #02
November 7th, 2015
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_02

1st - Rotanibor (Demitri, Sasquatch)
2nd - Bang Camaro (Lei-Lei)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Juno (Q-Bee)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Kain (Bulleta)
7th - Jason D (Morrigan)
7th - Weatherbee (Bulleta)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Red Witch (Q-Bee)
9th - Midiman (Felicia)
13th - Stuff (Sasquatch)
13th - Infected Cloud (Felicia)

Twin Galaxies Live - Vampire Savior Tournament #01
October 24th, 2015
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/tgl_vsav_01

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Dyne (Jedah)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Kain (Bulleta)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Stuff (Sasquatch)
9th - Jason D (Morrigan)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Mech (Sasquatch)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Kid Panda (Sasquatch)
17th - Red Witch (Bulleta) [Formerly "A Red Mage"]

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #41
October 16th, 2015
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav_41
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=qC7GNqWEAU4
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=Gq4tq0O8Ckk

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Rotanibor (Jedah)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Mike Z
9th - Stuff
9th - Midiman
9th - CD ageS
13th - Jason D
13th - DJ Azure
13th - SLEDGE OF GOD
13th - Ateo
17th - A Red Mage

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #40
September 25th, 2015
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_40

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Bishamon)
3rd - Devita (Aulbath)
4th - Diar (Lilith)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Kain (Bulleta)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Mike Z (Lei-Lei, Gallon)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - SLEDGE OF GOD (Anakaris)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Midiman (Felicia)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #39
September 12th, 2015
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav39912
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=1LJwNPec7GQ
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=qrnCFq04dA8

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camaro
5th - SLEDGE OF GOD
7th - Nostalgic
7th - CD ageS
9th - Midiman
9th - Ateo
9th - Mike Z
9th - Weatherbee
13th - WingZero
13th - POS Industries
13th - GROM

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #38
August 28th, 2015
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_38

1st - Rotanibor (Sasquatch)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Juno (Q-Bee)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - NeonNightRider (Demitri)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
9th - SLEDGE OF GOD (Anakaris, Victor)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - CD ageS (Lilith)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Waifu Warrior Azure (Demitri)
13th - POS Industries (Lilith)
13th - Mike Z (Lei-Lei)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #37
August 21st, 2015
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_37
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=jHgtw7p5FJA

1st - Rotanibor (Bishamon)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Dyne (Jedah)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Midiman (Felicia)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - WingZero (Felicia)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - DJ Azure (Demitri)
13th - POS Industries

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #36 - Arc Divide
August 15th, 2015
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_36
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=xd6StEFs5g8
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=yNxb8mLrr9c

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta, Sasquatch)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Midiman (Felicia)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - KFL (Lilith)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - POS Industries
13th - SLEDGE OF GOD (Anakaris)
13th - GROM (Felicia)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #35
August 7th, 2015
12 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_35
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=0Ro5ObLUShM

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Devita (Aulbath)
4th - Rotanibor (Bishamon)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Kain (Bulleta, Sasquatch)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Bang Camaro (Lei-Lei)
9th - WingZero
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - DJ Azure (Demitri)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #34
July 31st, 2015
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/mkvsav34
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=b9JSKyT8GHo

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Kain (Bulleta, Sasquatch)
4th - Rotanibor (Anakaris)
5th - Mr. Igloo (Sasquatch)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Devita (Aulbath)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Nostalgic (Jedah)
13th - WingZero
13th - DJ Azure (Demitri)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #33
July 3rd, 2015
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_33
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=k9lVeVC75pw

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Shatter (Demitri)
5th - Devita (Aulbath)
7th - WingZero (Felicia)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - Bang Camaro (Lei-Lei)
9th - Mike Z (Lei-Lei, Gallon)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Infected Cloud (Felicia)
13th - CD ageS (Lilith)
13th - NeonNightRider (Demitri)
13th - Midiman (Felicia)
17th - Stuff
17th - A Red Mage

2015 (January to June)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #32 (Arc Divide)
June 27th, 2015
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_32
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=RKpCQD04ixY
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=TL0q1sHIHpw

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Mr. Igloo (Sasquatch)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Nostalgic (Jedah)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Midiman (Felicia)
9th - KFL (Lilith)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #31
June 20th, 2015
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_31
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=S7Y7ATM3dKY
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=fqiNEMfeb88

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Shatter (Demitri)
5th - Midiman (Felicia)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Devita (Aulbath, Gallon)
9th - Stuff (Sasquatch)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - Mike Z (Lei-Lei, Gallon)
13th - NekroSurge (Q-Bee)
13th - A Red Mage (Bulleta, Morrigan)
13th - WingZero (Felicia)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Viro (Gallon)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #30
June 12th, 2015
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_30
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=Z3LVDdBjxtU
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=NxsPxP9YUWA

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Mr. Igloo (Sasquatch)
4th - Dyne (Jedah)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - WingZero (Felicia, Gallon)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Stuff (Sasquatch, Zabel)
13th - A Red Mage (Bulleta, Morrigan)
13th - Mech (Sasquatch)
13th - DJ Azure (Demitri)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #29
June 5th, 2015
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_29
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=SW1Bjbsnhdo
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=YsRG9s7eRrM

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Mr. Igloo (Sasquatch)
5th - Shatter (Demitri)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Nostalgic (Jedah)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
9th - Midiman (Felicia)
9th - WingZero (Felicia)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Mech (Lilith)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Stuff (Sasquatch)
13th - A Red Mage (Bulleta, Morrigan)
13th - Infected Cloud (Felicia)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #28
May 15th, 2015
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_28
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=upTdDTMk-Tw

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Mr. Igloo (Sasquatch)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - WingZero (Felicia)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Mike Z (Gallon)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Dolfinh (Aulbath)
13th - Stuff (Sasquatch)
13th - Infected Cloud (Felicia)
17th - A Red Mage (Morrigan)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #27
May 8th, 2015
10 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_27
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=th9D1piKmW0

1st - Rotanibor (Sasquatch, Bishamon, Jedah, Bulleta)
2nd - Devita (Aulbath)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Juno (Q-Bee)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - DJ Azure (Demitri)
9th - Shatter (Demitri)
9th - Infected Cloud (Felicia)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #26
April 17th, 2015
12 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_26

1st - Rotanibor (Bishamon)
2nd - Mr. Igloo (Sasquatch)
3rd - Shatter (Demitri)
4th - Bang Camaro (Lei-Lei)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Midiman (Felicia)
7th - WingZero (Felicia, Morrigan)
9th - Zippiggy (Sasquatch, Morrigan)
9th - Infected Cloud (Felicia)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Mike Z (Gallon)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #25
April 11th, 2015
10 Entrants
System: UD-CPS2
Special Format: Round Robin Pools; the two top placers of each pool are entered into a single elimination bracket.
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_25
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=B2wcIBCXL6U

Finals
1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Devita (Aulbath)
Group A
Player Rotanibor Devita Mike Z Bang Camaro Infected Cloud
Rotanibor 2 - 0 2 - 0 2 - 1 2 - 0
Devita 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0
Mike Z 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0
Bang Camaro 1 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0
Infected Cloud 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2
Group B
Player Dyne Juno Shatter Weatherbee DJ Azure
Dyne 2 - 1 2 - 0 2 - 0 2 - 0
Juno 1 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0
Shatter 0 - 2 0 - 2 2 - 1 2 - 0
Weatherbee 0 - 2 0 - 2 1 - 2 2 - 0
DJ Azure 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2

ShinATproof's Vampire Savior Kumite
April 4th, 2015
11 Challengers
System: UD-CPS2
Format: 3 out of 5
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1sk_3Y-YFkkLcaNF7FCKiWk

Challenger Score Winner
Mike Z ShinATproof
Weatherbee ShinATproof
Devita × × × Devita
Diar × × × Diar
Midiman ShinATproof
Jason D ShinATproof
Juno × × × Juno
Dyne × × × Dyne
Bang Camaro × ShinATproof
Kain ShinATproof
Rotanibor × × × Rotanibor

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #24
March 27th, 2015
11 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_24

1st - Juno (Q-Bee)
2nd - Rotanibor (Sasquatch)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Shatter (Demitri)
5th - Weatherbee (Bulleta)
7th - DJ Azure (Demitri)
7th - Midiman (Felicia)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Grom (Felicia)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #23
March 13th, 2015
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_23

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Diar (Lilith)
5th - ShinATproof (Felicia)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Grom (Felicia)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Shatter (Demitri)
13th - Afrocole (Anakaris)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Waifu Warrior Azure (Demitri)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #22
March 6th, 2015
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_22

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camero (Lei-Lei)
7th - CD ageS (Lilith)
7th - NekroSurge (Q-Bee)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Shatter (Demitri)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Waifu Warrior Azure (Demitri)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Viro (Gallon)

Arc Divide @ Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #21
February 28th, 2015
18 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_21

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Devita (Aulbath)
5th - Bang Camero (Lei-Lei)
5th - ShinATproof (Felicia)
7th - Hagure (Gallon)
7th - AfroCole (Anakaris)
9th - KFL (Lilith)
9th - Nostalgic (Jedah)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - NerdJosh (Q-Bee)
13th - James Chen (Anakaris)
13th - Shatter (Demitri)
13th - Midiman (Felicia)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - Waifu Warrior Azure (Demitri)
17th - Weatherbee (Bulleta)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #20
February 13th, 2015
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_20

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Devita (Aulbath)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Dyne (Jedah)
5th - ShinATproof (Felicia)
5th - Kain (Bulleta)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - WingZero (Felicia)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
9th - Stuff (Sasquatch)
9th - Midiman (Felicia)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Viro (Gallon)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #19
February 7th, 2015
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_19

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Midiman (Felicia)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - WingZero
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Viro (Gallon)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
13th - Infected Cloud (Zabel)
13th - Stuff (Sasquatch)
13th - CD ageS (Lilith)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #18
January 30th, 2015
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_18

1st - Rotanibor (Jedah, Bishamon)
2nd - Devita (Aulbath)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Dyne (Bulleta, Anakaris, Q-Bee)
5th - Juno (Anakaris)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Mr. Igloo (Sasquatch)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
9th - WingZero
9th - Stuff (Sasquatch)
9th - CD ageS (Lilith)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Waifu Warrior Azure (Demitri)
13th - Midiman (Felicia)

Arc Divide @ Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #17
January 24th, 2015
18 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_17
Replay Playlist: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1tDIchj021XxduinAl81mdH

1st - Rotanibor
2nd - Dyne
3rd - Juno
4th - Devita
5th - Kain
5th - CD ageS
7th - Midiman
7th - Mr. Igloo
9th - Bang Camaro
9th - ShinATproof
9th - Infected Cloud
9th - WingZero
13th - Neon Night Rider
13th - Viro
13th - Mike Z
13th - SLEDGE
17th - Nekro Surge
17th - Weatherbee

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #16
January 16th, 2015
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_16

1st - Rotanibor
2nd - Dyne
3rd - Kain
4th - Devita
5th - Juno
7th - Mike Z
7th - ShinATproof
9th - ACE
9th - Stuff
9th - Waifu Warrior Azure
9th - Midiman
9th - Weatherbee

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #15
January 9th, 2015
10 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav_15

1st - Rotanibor
2nd - Juno
3rd - Diar
4th - ShinATproof
5th - Mr. Igloo
5th - Kain
7th - Weatherbee
7th - Mike Z
9th - Midiman
9th - Stuff

2014 (July to December)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #14
December 27th, 2014
$1 Entry, 12 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav_14

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Zabel, Demitri)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - ShinATproof (Felicia)
5th - Bang Camaro (Lei-Lei)
7th - SLEDGE (Anakaris, Victor)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Waifu Warrior Azure (Demitri)
9th - Midiman (Felicia)
9th - WingZero (Morrigan)
9th - Devita (Aulbath)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #13 - Arc Divide: Nostalgic's Damnation
December 20th, 2014
19 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav13

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee, Anakaris)
4th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - ghettoambient (Bulleta)
5th - Kain (Bulleta)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - KFL (Lilith)
9th - Zeppeli (Sasquatch, Gallon)
9th - Midiman (Felicia)
9th - ShinATproof (Felicia)
9th - Devita (Aulbath)
13th - Nostalgic (Jedah)
13th - Stuff (Q-Bee)
13th - WingZero (Morrigan)
13th - DJ Azure (Demitri)
17th - Tronzilla (Aulbath)
17th - Grom
17th - CD ageS (Lilith)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #23
December 13th, 2014
17 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://superarcade.challonge.com/rebelup_vsav_23

1st - Rotanibor (Zabel, Q-Bee, Bishamon)
2nd - KFL (Lilith)
3rd - Nostalgic (Jedah)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Mr. Igloo (Morrigan)
5th - Midiman (Felicia)
7th - Devita (Aulbath)
7th - NeonNightRider (Demitri)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - NerkoSurge (Q-Bee)
9th - iPhail (Gallon)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Stuff (Q-Bee)
13th - Tronzilla (Aulbath)
13th - Viro (Gallon)
13th - WingZero (Morrigan)
17th - DJAzure (Demitri)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #12
December 5th, 2014
12 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_12

1st - Rotanibor
2nd - Juno
3rd - ShinATproof
4th - Dyne
5th - Nostalgic
5th - Mike Z
7th - Bang Camaro
7th - CD ageS
9th - Stuff
9th - Weatherbee
9th - Kain
9th - DJAzure

Rebel Up Vampire Savior Tournament #22
November 29th, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://superarcade.challonge.com/rebelup_vsav_022

1st - Rotanibor
2nd - KFL
3rd - Kain
4th - Nostalgic
5th - Devita
5th - Mr. Igloo
7th - Weatherbee
7th - Midiman
9th - WingZero
9th - iPhail
9th - Inferno
9th - BrandX
13th - Mike Z
13th - Tronzilla
13th - Kiyobi

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #11
November 21st, 2014
10 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_11

1st - Kain
2nd - Devita
3rd - Nostalgic
4th - CD ageS
5th - Weatherbee
5th - WingZero
7th - Grom
7th - Afrocole
9th - Stuff
9th - Mike Z

Rebel Up Vampire Savior Tournament #21
November 15th, 2014
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://superarcade.challonge.com/rebelup_vsav_021

1st - Rotanibor
2nd - Dyne
3rd - Kain
4th - Juno
5th - KFL
5th - ShinATproof
7th - Nostalgic
7th - Weatherbee
9th - Neon NightRider
9th - WingZero
9th - Midiman
9th - Devita
13th - Viro
13th - NekroSurge
13th - Mike Z
13th - DJ Azure

Rebel Up Vampire Savior Tournament #20
November 1st, 2014
7 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://superarcade.challonge.com/rebelup_vsav_20

1st - Rotanibor (Morrigan)
2nd - Mike Z (Lei-Lei)
3rd - KFL (Lilith)
4th - WingZero (Morrigan)
5th - Midiman (Felicia)
5th - Devita (Aulbath)
7th - Weatherbee (Bulleta)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #10
October 25th, 2014
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_10

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Felicia)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Midiman (Felicia)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Kain (Bulleta)
7th - Devita (Aulbath)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - WingZero (Felicia)
9th - ShinATproof (Felicia)
9th - Otaku (Gallon)
13th - Afrocole (Anakaris)
13th - Stuff (Q-Bee)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #19
October 18th, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://superarcade.challonge.com/rebelup_vsav_019

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Dyne (Jedah)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - ghettoambient (Bulleta)
5th - ShinATproof (Felicia)
7th - KFL (Lilith)
7th - Devita (Aulbath)
9th - Neon Night Rider (Demitri)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Midiman (Felicia)
9th - TheZippiggy (Sasquatch)
13th - Stuff
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Binkley (Aulbath)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #09
October 10th, 2014
16 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_09

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Devita (Aulbath)
5th - ShinATproof (Felicia)
7th - Weatherbee (Bulleta)
7th - Nostalgic (Jedah)
9th - CD ageS (Lilith)
9th - Midiman (Felicia)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
9th - Afrocole (Anakaris)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Stuff (Q-Bee, Jedah)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Viro (Gallon)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #18
October 4th, 2014
8 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://superarcade.challonge.com/rebelup_vsav_018

1st - Juno (Q-bee)
2nd - Rotanibor (Jedah, Demitri, Zabel)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - ShinATproof (Felicia)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - KFL (Lilith)
7th - Weatherbee (Bulleta)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #08
September 26th, 2014
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/unfvsav5

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - SLEDGE (Anakaris)
7th - KFL (Lilith)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Devita (Aulbath)
9th - Mr. Igloo (Morrigan)
13th - Stuff
13th - Midiman (Felicia)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #17
September 20th, 2014
19 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/rebelup_vsav_017

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Diar (Lilith)
4th - Kain (Bulleta)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - KFL (Lilith)
7th - ShinATproof (Felicia)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Devita (Aulbath)
9th - Midiman (Felicia)
9th - NekroSurge (Q-Bee)
9th - Mr. Igloo (Morrigan)
13th - iPhail (Gallon)
13th - Weatherbee (Bulleta)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Infernal702
17th - WingZero (Felicia)
17th - Neon Night Rider
17th - Stuff (Zabel, Q-bee)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #07
September 12th, 2014
11 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_07

1st - Diar (Lilith)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - WingZero (Felicia)
5th - CD ageS (Lilith)
5th - SLEDGE (Anakaris, Victor)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Mr. Igloo (Morrigan)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Stuff

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #06
September 6th, 2014
18 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/ugc_vsav_06
Replay Pt.1: http://www.youtube.com/watch?v=NCf84G_RLfE#t=2529
Replay Pt.2: http://www.youtube.com/watch?v=Er7DG8RmBk8

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - Nostalgic (Jedah)
4th - SLEDGE (Anakaris, Victor)
5th - Nekro Surge (Q-Bee)
5th - AfroCole (Anakaris)
7th - ShinATproof (Felicia)
7th - CD ageS (Lilith)
9th - Devita (Aulbath)
9th - ghettoambient (Bulleta)
9th - Midiman (Felicia)
9th - WingZero (Felicia)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Infected Cloud
13th - Kid Panda
17th - Weatherbee (Bulleta)
17th - Stuff

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #05
August 29th, 2014
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav_5

1st - Rotanibor (Bishamon, Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee, Anakaris)
3rd - Nostalgic (Jedah)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - SLEDGE (Anakaris)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - WingZero (Felicia)
7th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Devita (Aulbath)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Midiman (Felicia)
9th - UGC Uncle Peter
13th - Stuff

Rebel Up Vampire Savior Tournament #16
August 23rd, 2014
10 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav16

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Noble Cactus (Lei-Lei)
3rd - ShinATproof (Felicia)
4th - KFL (Lilith)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - iPhail (Gallon)
7th - Midiman (Felicia)
7th - DJ Azure (Demitri)
9th - Neon Nightrider (Lei-Lei)
9th - Weatherbee (Bulleta)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #04
August 15th, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vsav_4

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Juno (Q-Bee)
3rd - ShinATproof (Felicia)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - KFL (Lilith)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - SLEDGE (Anakaris, Victor)
7th - CD ageS
9th - Midiman (Felicia)
9th - WingZero (Felicia, Morrigan)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - MEGADEETH
13th - Nekro_Surge
13th - Infected Cloud

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #03
August 9th, 2014
14 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/VSAV_ugc_003

1st - Rotanibor (Zabel, Demitri)
2nd - Kain (Bulleta)
3rd - KFL (Lilith)
4th - Zeppeli (Sasquatch, Gallon)
5th - SLEDGE (Anakaris)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - ShinATproof (Felicia)
7th - Afro Cole (Anakaris)
9th - Midiman (Felicia)
9th - WeatherBee (Bulleta)
9th - WingZero (Morrigan)
9th - NeonNightRider (Lei-Lei)
13th - Camaro (Lei-Lei, Bulleta)
13th - DJ Azure (Demitri)

2014 (January to June)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #15
June 28th, 2014
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav15

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - KFL (Lilith)
3rd - Nostalgic (Jedah)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - Noble Cactus (Lei-Lei)
5th - ShinATproof (Felicia)
7th - Midiman (Felicia)
7th - Binkley (Morrigan)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - WingZero (Morrigan)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Stuff

Rebel Up Vampire Savior Tournament #14
June 14th, 2014
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav14
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1uUE5FYaxX7V2d-rLsSLlG0

1st - Rotanibor (Bishamon, Jedah)
2nd - KFL (Lilith)
3rd - Jason D (Morrigan)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - Camaro (Lei-Lei)
7th - WingZero (Morrigan, Felicia)
7th - Viro (Gallon)
9th - NecroSurge (Q-Bee)
9th - Neon Nightrider (Bulleta)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Midiman (Felicia)
13th - Weather (Bulleta)

Ultimate Gaming Center - Vampire Savior Tournament #02
June 6th, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/VSAV_1

1st - Diar (Lilith)
2nd - Juno (Q-Bee, Anakaris)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - CD ageS (Lilith, Felicia)
5th - Nostalgic (Jedah)
5th - WingZero (Morrigan)
7th - Midiman (Felicia)
7th - Jason D (Morrigan)
9th - Camaro (Lei-Lei)
9th - Infected Cloud (Felicia, Zabel)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
13th - Stuff (Felicia)
13th - DJ Azure (Demitri)
13th - Nekro-Surge (Q-Bee)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #13
May 31st, 2014
13 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav13

1st - Rotanibor (Zabel, Bishamon, Jedah)
2nd - Camaro (Lei-Lei)
3rd - KFL (Lilith)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - FRC Flying Johnny (Victor)
7th - WingZero (Morrigan)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Weatherbee (Bulleta)
9th - Binkley (Morrigan)
9th - Viro (Gallon)
13th - Zippiggy (Morrigan, Lilith)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #12
May 17th, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav12

1st - Rotanibor (Bishamon)
2nd - ShinATproof (Felicia)
3rd - Runaway Weenie (Felicia)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - Noble Cactus (Lei-Lei)
7th - FRC Flying Johnny (Victor)
7th - Viro (Gallon)
9th - Nekro Surge (Q-Bee)
9th - WingZero (Morrigan)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Binkley (Morrigan)
13th - Infected Cloud (Felicia)
13th - Zippiggy (Morrigan)
13th - WeatherBee (Bulleta)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #11
May 3rd, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav11

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Demitri, Bishamon)
3rd - KFL (Lilith)
4th - Juno (Q-Bee)
5th - ShinATproof (Felicia)
5th - Kain (Bulleta)
7th - Jason D (Morrigan)
7th - WingZero (Morrigan)
9th - WeatherBee (Bulleta)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - DJ Azure (Demitri)
9th - Camaro (Lei-Lei)
13th - The Beautiful Dude (Demitri)
13th - Nekro Surge (Q-Bee)
13th - Flying Johnny (Victor)

Tournament of Champions @ Ultimate Gaming Center - Vampire Savior
April 26th, 2014
18 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/nos_talgic9

1st - floE (Sasquatch, Victor, Bishamon, Lilith)
2nd - JWong (Gallon)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Infected Cloud (Felicia)
5th - SLEDGE (Anakaris)
7th - Embrace (Bulleta)
7th - Bang Camaro (Lei-Lei)
9th - ShinATproof (Felicia)
9th - Midiman (Felicia)
9th - Mr. Bob Dobulim (Aulbath)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Nekro Surge (Q-Bee)
13th - Jason D (Morrigan)
13th - Kid Panda (Felicia)
13th - WingZero (Morrigan)
17th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - DJ Azure (Demitri)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #10
April 19th, 2014
15 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav10
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1vCJS_FpGSPPksMs2xdx0xI

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Juno (Q-Bee)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Kain (Bulleta)
5th - ShinATproof (Felicia)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Jason D (Morrigan)
9th - WingZero (Morrigan)
9th - Ligray (Q-Bee)
9th - Binkley (Morrigan)
9th - Weatherbee (Bulleta)
13th - Nekro Surge
13th - Infected Cloud
13th - DJ Azure (Demitri)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #09
April 5th, 2014
20 Entrants, 10 Teams (Single Elimination 2v2 Team Tournament)
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav09

1st - Weatherbee | Rotanibor
2nd - Kain | Dyne
3rd - Bang Camaro | Stuff
3rd - ShinATproof | Ace
5th - Juno | WingZero
5th - Diar | Viro
5th - Numakie | DJ Azure
5th - Nostalgic | Nekro Surge
9th - Mike Z | JasonD
9th - Flying Johnny | KFL

Rebel Up Vampire Savior Tournament #08
March 22nd, 2014
24 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav08

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Diar (Lilith)
3rd - Camaro (Lei-Lei)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - ShinATproof (Felicia)
5th - Noble Cactus (Lei-Lei, Zabel)
7th - Jason D (Morrigan)
7th - KFL (Lilith)
9th - Rikers
9th - Midiman (Felicia)
9th - Wicked Element (Victor)
9th - Binkley (Morrigan)
13th - FatBoySlim (Morrigan)
13th - Viro (Gallon)
13th - WingZero
13th - Gerikuso (Bishamon)
17th - Kid Panda
17th - Mike Z (Lei-Lei)
17th - NeonNightRider
17th - Whens
17th - Nekro Surge
17th - Weatherbee (Bulleta)
17th - Render
17th - Sonicdrone

Rebel Up Vampire Savior Tournament #07
March 8th, 2014
8 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav07
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1v4vX4U-6YegcewGlnIVQWM

1st - KFL
2nd - Jason D
3rd - FatBoySlim
4th - Binkley
5th - Ligray
5th - Flying Johnny
7th - Numakie
7th - Wild Wallace

Rebel Up Vampire Savior Tournament #06
February 22nd, 2014
10 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav06
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1tnaqsJDt9jpkKAnJ_HPNpP

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Camaro (Lei-Lei)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - iPhail (Gallon)
7th - Daniel
9th - Phampy (Demitri)
9th - RoyalFlush (Victor)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #05
February 8th, 2014
10 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav05
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1twlganRHx3XSZSRlY080_r

1st - Dyne (Jedah)
2nd - Rotanibor (Bishamon)
3rd - KFL (Lilith) *Started in losers
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Camaro (Lei-Lei)
5th - Nostalgic (Jedah)
7th - Jason D (Morrigan)
7th - FatBoySlim (Morrigan)
9th - Binkley (Morrigan)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #04
January 25th, 2014
6 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav04
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1sWN2MJ3P9htIYN6Qr6XUZg

1st - Rotanibor (Bishamon, Demitri)
2nd - ShinATproof (Felicia)
3rd - Kain (Bulleta)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - Camaro (Lei-Lei)
5th - KFL (Lilith)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #03
January 11th, 2014
12 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav03
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1taB8rPdc2UPEliVfTS3RsX

1st - Diar (Lilith)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - KFL (Lilith)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Obeezy (Lei-Lei)
7th - Nostalgic (Jedah)
7th - NerdJosh (Q-Bee)
9th - Lord Raptor (Aulbath)
9th - Tone
9th - Camaro (Lei-Lei)
9th - DQRF (Demitri)

2013

Rebel Up Vampire Savior Tournament #02
December 28th, 2013
12 Entrants
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/vampiresavior_rebelup_dec28th

1st - SkankinGarbage (Gallon)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Diar (Lilith)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Dyne (Jedah)
7th - JINXHAND (Aulbath)
7th - ShinATproof (Felicia)
9th - Noble Cactus (Lei-Lei)
9th - KFL (Lilith)
9th - Casey (Felicia)
9th - Kain (Bulleta)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #01
December 14th, 2013
5 Entrants (Round Robin)
System: UD-CPS2
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav01

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Diar (Lilith)
3rd - Nostalgic (Jedah)
3rd - KFL (Lilith)
3rd - Jason D (Morrigan)

Rebel Up Vampire Savior Tournament #00
November 16th, 2013
7 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket: http://challonge.com/RebelUpPov_VSav00
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIzKV83QDK1ur_bkZKRoDtvCFHx0VyH_B

1st - Rotanibor (Zabel, Demitri, Oboro, Sasquatch)
2nd - Nostalgic (Jedah)
3rd - KFL (Lilith)
4th - Gerikuso (Bishamon)
5th - Mild Wallace (Gallon)
5th - Martee (Bulleta)
7th - Numakie (Lilith)

Japan Arcade Vampire Savior Tournament #02
June 7th, 2013
5 Entrants (Round Robin)
System: Arcade Cabinet
Bracket: http://challonge.com/NumaVSavJA02

1st - Diar (Lilith)
2nd - Rotanibor (Zabel)
3rd - Id (Lilith)
4th - Numakie (Lilith)
5th - Nostalgic (Jedah)

Japan Arcade Vampire Savior Tournament #01
May 24th, 2013
7 Entrants
System: Arcade Cabinet
Bracket: http://challonge.com/NumaVSavJA01

1st - Rotanibor
2nd - Numakie (Lilith)
3rd - Id (Lilith, Jedah)
4th - TheFatalEdge [Devita] (Aulbath)
5th - KFL (Lilith)
5th - JP
7th - Nostalgic (Jedah)

Rebel Up Vampire Savior
April 6th, 2013
8 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket: http://challonge.com/ATVSAV

1st - Diar (Lilith)
2nd - Dyne (Jedah)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - Numakie (Lilith)
5th - Shingin
7th - Illumines
7th - Akihiro

Rebel Up Vampire Savior
March 23rd, 2013
10 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket: http://challonge.com/AJVSAV

1st - Dyne
2nd - Diar
3rd - Rotanibor
4th - Huber
5th - Jason D
5th - Raptor
7th - Numakie
7th - Shingin
9th - Justin
9th - Psyblade

Darkstalkers Resurrection Release Tournament at Super Arcade
March 15th, 2013
16 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (360/LCD)
Bracket: http://challonge.com/vs315
Replay Playlist: http://www.youtube.com/playlist?list=PLIKmG48vJAw9HCg9JGX3wkMNbDyn3vYiI

1st - Dyne (Jedah, Felicia)
2nd - floe (Victor, Sasquatch)
3rd - B-IzM (Bulleta)
4th - jwong (Gallon)
5th - Rotanibor (Zabel)
5th - Diar (Lilith)
7th - MrDreammerchant
7th - James Chen (Anakaris)
9th - llnd (Lei-lei)
9th - Huber (Jedah)
9th - Thoth
9th - Zeppeli (Sasquatch)
13th - Joe C
13th - Jason D (Morrigan)
13th - Gerikuso (Bishamon)
13th - Hypnawtik

2010-2012

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Arcade Relief
December 15th, 2012
17 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Diar (Morrigan, Lilith)
3rd - SLEDGE (Anakaris)
4th - Zeppeli (Sasquatch)
5th - ShinATproof (Felicia) [Winners Semis and Losers Semis DQs]
5th - Jason D (Morrigan)
7th - Kain (Lei-Lei)
7th - Grom (Felicia)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
10th - LLND (Lei-Lei) [Winners DQ, played out losers]
10th - Tronzilla (Aulbath) [Winners DQ, played out losers]
10th - Matt (Jedah) [Winners DQ, played out losers]
10th - Id (Lilith) [Losers DQ]
10th - Amanda (Gallon) [Losers DQ]
10th - Ike (Jedah) [Losers DQ]
10th - Necromancer (Sasquatch) [Losers DQ]
10th - Herzog (Demitri) [Losers DQ]

Vampire Savior @ Super Arcade, West Toast 16
June 24th, 2012
$2 Entry; 9 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - B-izm (Bulleta)
2nd - Diar (Morrigan)
3rd - Rotanibor (Zabel)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - Id (Lilith)
7th - Psyblade (Morrigan)
7th - WildWallace (Gallon)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, West Toast 15
January 21st, 2012
$2 Entry; 12 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - SLEDGE (Anakaris)
3rd - ShinATproof (Felicia)
4th - Zeppeli (Sasquatch)
5th - Gerikuso (Bishamon)
5th - Jason D (Morrigan)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - ll.nd (Lei-Lei)
9th - Camaro (Zabel)
9th - Id (Jedah, Lilith)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade
July 24th, 2011
$1 Entry; 7 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - Diar (Morrigan)
2nd - Rotanibor (Demitri, Zabel)
3rd - Mike Z (Lei-Lei)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Camaro (Zabel)
7th - Id (Jedah)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
April 5th, 2011
$? Entry; 5 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - SLEDGE (Anakaris)
2nd - ShinATproof (Felicia)
3rd - Kain (Lei-Lei, Bulleta)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - Id (Lilith)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
March 20th, 2011
$? Entry; 8 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - SLEDGE (Anakaris)
2nd - ShinATproof (Felicia)
3rd - Kain (Lei-Lei)
4th - Camaro (Zabel)
5th - Severin (Q-bee)
5th - Lilith (Id)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - ll.nd (Lei-Lei)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
February 20th, 2011
$1 Entry; 7 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - ShinATproof (Felicia)
2nd - Severin (Q-Bee)
3rd - SLEDGE (Anakaris)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - Id (Lilith)
5th - Ike Takeda (Jedah)
5th - Camaro (Zabel)

Vampire Savior @ Family Fun Aracde, Bi-weeklies
February 6th, 2011
$1 Entry; 11 Entrants
System: Arcade Cabinet
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLE76833D87CC2C6A7

1st - Rotanibor (Demitri)
2nd - Camaro (Zabel)
3rd - Zeppeli (Sasquatch)
4th - SLEDGE (Anakaris, Victor)
5th - Mike Z (Lei-Lei)
5th - Severin (Q-bee)
7th - HusserBrian (Anakaris)
7th - Jason D (Morrigan)
9th - Shawn Huffer (Demitri, Gallon)
9th - Id (Lilith)
9th - Bond (Demitri)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
January 23rd, 2011
$1 Entry; 7 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - Rotanibor (Demitri, Jedah)
2nd - Zeppeli (Sasquatch)
3rd - Camaro (Zabel)
4th - Ike Takeda (Jedah)
5th - Danny (Demitri)
5th - Royal Flush (Victor)
7th - Id (Lilith)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
December 12th, 2010
$1 Entry; 13 Entrants
System: Arcade Cabinet
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL8AD6C9B4DDE3D202

1st - B-izm (Bulleta, Bishamon, Demitri)
2nd - Rotanibor (Demitri)
3rd - ShinATproof (Felicia)
4th - Jason D (Morrigan)
5th - SLEDGE (Victor)
5th - Niq (Aulbath)
7th - Tronzilla (Aulbath)
7th - Royal Flush (Victor)
9th - Severin (Q-bee)
9th - Camaro (Zabel)
9th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Id (Jedah, Lilith)
9th - Ike Takeda (Jedah)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
November 28th, 2010
$1 Entry; 13 Entrants
System: Arcade Cabinet
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL0B40F1BFE260C40B

1st - SLEDGE (Victor)
2nd - Rotanibor (Demitri)
3rd - Zeppeli (Sasquatch)
4th - ShinATproof (Felicia)
5th - Jason D (Morrigan)
5th - Severin (Q-bee)
7th - Camaro (Zabel)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
9th - Royal Flush (Victor)
9th - Tronzilla (Aulbath, Gallon)
9th - Id (Jedah, Lilith)
9th - Ike Takeda (Jedah)
9th - ll.nd (Bulleta)

Vampire Savior @ Family Fun Arcade, Bi-weeklies
November 14th, 2010
$1 Entry; 11 Entrants
System: Arcade Cabinet

1st - ShinATproof (Felicia)
2nd - Rotanibor (Demitri)
3rd - Severin (Q-bee)
4th - Zeppeli (Sasquatch)
5th - Royal Flush (Victor)
5th - Camaro (Zabel)
7th - Mike Z (Lei-Lei)
7th - llnd (Bulleta)
9th - Tronzilla (Aulbath)
9th - Id (Lilith)
9th - Jason D (Morrigan)

NorCal Locals

2016

Caliburst VSAV Tournament
August 6th, 2016
8 Entrants
Bracket: http://challonge.com/caliburst_2016_08_06_vsav
Replay: HAGURE

1st - Baco
2nd - Hagure
3rd - JDR
4th - N4Us
5th - Tsubasa
5th - Lark
7th - Chocothunda
7th - KBF

Crabcom VSAV
April 23rd, 2016
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/crabcom_vsav_042316
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLq52vQz3Ln6vOevP9J9aKc8bDFSRGd9Ex

1st - Hagure
2nd - JDR
3rd - N4US
4th - Mike
5th - Laban
5th - Beesu
7th - BlackLob
7th - TSG Solacrazy
9th - Leftshoe


Caliburst
February 6th, 2016
4 Entrants
Special Format: Round Robin

1st - JDR
2nd - Tsubasa
3rd - N4US
4th - Dolfinh

NorCal Dogfight
January 16th, 2016
5 Entrants
Special Format: Round Robin Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_1601

1st - JDR
2nd - N4US
3rd - Tsubasa
4th - Cheerio
5th - Dolfinh

Caliburst
January 2nd, 2016
4 Entrants
Special Format: Round Robin
Bracket: http://challonge.com/cb201601_VSAV

1st - JDR
2nd - N4US
3rd - SeeMeInBLOPS3
4th - Cheerio

2015

NorCal Dogfight
December 19th, 2015
5 Entrants
Special Format: Round Robin
Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_1512

1st - JDR
2nd - Tsubasa
3rd - N4US
4th - James B
5th - Geobuster

Caliburst
December 5th, 2015
5 Entrants
Bracket: http://challonge.com/cb201512_VSAV

1st - JDR
2nd - Maschera
3rd - Chocothunda
4th - blk_mage
5th - Smiles

NorCal Dogfight - Vampire Savior #9
October 17th, 2015
5 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/ncdvsav1015
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLs6JhVHBAOy-cGtDD-wwW6uWs7QJ0d7Nk

1st - JDR
2nd - N4US
3rd - JamesB
4th - Tsubasa
5th - Mike

Caliburst - Vampire Savior #7
October 3rd, 2015
5 Entrants
Special Format: Round Robin
Bracket: http://challonge.com/cb201510_VSAV

1st - JDR
2nd - N4US
3rd - Coopal
4th - Dolfinh
5th - AngelOfHope

NorCal Dogfight - Vampire Savior #8
September 19th, 2015
20 Entrants
System: UD-CPS2 & Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/uncd_0915_vsav
Replay: norcaldogfight

1st - Rotanibor (Zabel)
2nd - Baco (Bulleta)
3rd - Hagure (Gallon)
4th - Nostalgic (Jedah)
5th - JDR (Lilith)
5th - KFL (Lilith)
7th - Tsubasa (Lei-Lei)
7th - GameGeezer (Demitri)
9th - Tiara
9th - N4US
9th - Maschera
9th - AngelofHope
13th - Geobuster
13th - Shaka
13th - Fayk
13th - Roy
17th - James B
17th - Zero_Hour
17th - Zero Kirby
17th - GC_Yoshi

Caliburst - Vampire Savior #6
September 5th, 2015
8 Entrants
Bracket: http://challonge.com/cb20150905_VSAV
Replay: finestko

1st - ZomB (Q-Bee)
2nd - JDR (Lilith, Demitri)
3rd - N4US (Felicia)
4th - Mike (Victor, Morrigan)
5th - DJ Cream
5th - Dolfinh
7th - GameGeezer
7th - Tsubasa

NorCal Dogfight - Vampire Savior #7
August 15th, 2015
10 Entrants
Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_1508
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=HmhdrUI6HMc

1st - Baco (Bulleta)
2nd - Hagure (Gallon)
3rd - JDR (Lilith)
4th - James B (Bishamon)
5th - tsubasa (Lei-Lei)
5th - N4US (Felicia)
7th - Maschera
7th - Roy
9th - Mike
9th - DJ Cream

Caliburst - Vampire Savior #5
August 1st, 2015
10 Entrants
Bracket: http://challonge.com/cb20150801_VSAV
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=Rsuzd9ouoYE

1st - JDR (Lilith)
2nd - James B (Demitri, Morrigan, Bishamon, Jedah)
3rd - N4US (Felicia, Bulleta)
4th - Tsubasa (Lei-Lei)
5th - Maschera (Zabel, Q-Bee)
5th - Chocothunda (Felicia)
7th - DJ Cream (Aulbath, Anakaris)
7th - Mike (Morrigan, Victor)
9th - Negaduck (Zabel)
9th - Cheerio (Jedah)

NorCal Dogfight - Vampire Savior #6
July 25th, 2015
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_1507
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=zrxDTcWUdao

1st - JD (Lilith, Demitri)
2nd - Tsubasa (Lei-Lei)
3rd - Maschera (Zabel)
4th - James B (Bishamon)
5th - N4US
5th - AngelofHope
7th - JOS
7th - Roy
9th - Cheerio

NorCal Dogfight - Vampire Savior #5
June 20th, 2015
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_1506

1st - KFL (Lilith)
2nd - JD (Lilith, Demitri)
3rd - Dolfinh (Aulbath)
4th - DJ Cream
5th - Tsubasa
5th - N4US
7th - James B
7th - AngleofHope
9th - GCYoshi (Anakaris)

Caliburst - Vampire Savior #4
June 6th, 2015
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/cb201506_VSAV

1st - DJ Cream (Aulbath)
2nd - Tsubasa (Lei-Lei)
3rd - ChocoThunda (Felicia)
4th - Dolfinh (Aulbath)
5th - N4US (Felicia, Bulleta)
5th - Zero Hour
7th - cheerio
7th - GCYoshi (Anakaris)
9th - Laban

NorCal Dogfight - Vampire Savior #4
May 16th, 2015
9 Entrants
Special Format: Round Robin
System: Supergun w/ USB Adaptors
Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_1505

Player Baco Nostalgic JD FataCon James B N4US DJ Cream D Tsubasa Total
1st Baco 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 0 - 2 2 - 0 14 - 2
2nd Nostalgic 0 - 2 2 - 1 2 - 1 2 - 0 2 - 0 2 - 1 2 - 0 2 - 0 14 - 5
3rd JD 0 - 2 1 - 2 2 - 1 2 - 0 1 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 12 - 7
4th FataCon 0 - 2 1 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 1 2 - 1 2 - 0 11 - 8
5th James B 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 8 - 8
6th N4US 0 - 2 0 - 2 2 - 1 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 1 - 2 7 - 11
7th DJ Cream 0 - 2 1 - 2 0 - 2 1 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 6 - 12
8th D 2 - 0 0 - 2 0 - 2 1 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 5 - 12
9th Tsubasa 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 1 0 - 2 0 - 2 2 - 15

Caliburst - Vampire Savior #3
May 2nd, 2015
8 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/cb201505_VSAV
Replay: thebrett

1st - Nostalgic (Jedah)
2nd - James B. (Sasquatch)
3rd - Mike
4th - Maschera
5th - N4US
5th - Tsubasa
7th - Dolfinh
7th - GCYoshi (Anakaris)

NorCal Dogfight - Vampire Savior #3
April 18th, 2015
10 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/ncd_vsav_apr15
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=DvsmSU436TY

1st - Nostalgic (Jedah, Sasquatch)
2nd - JD (Lilith, Demitri)
3rd - James B. (Bishamon)
4th - Tsubasa (Lei-Lei)
5th - N4US (Bulleta)
5th - honzogonzo (Bulleta)
7th - Mike (Morrigan)
7th - blk_mage (Gallon)
9th - AngelofHope (Gallon)
9th - DJ Cream (Anakaris, Aulbath)

NorCal Dogfight - Vampire Savior #2
March 28th, 2015
14 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/vsav2ncd

1st - Nostalgic (Jedah)
2nd - Hagure (Gallon)
3rd - KFL (Lilith) - SoCal
4th - Maschera (Q-Bee, Zabel)
5th - JD (Lilith)
5th - Shaka (Lei-Lei) - PNW
7th - Angel of Hope (Gallon)
7th - Chocothunda (Felicia)
9th - Tiara (Morrigan) - PNW
9th - Sytha (Gallon) - PNW
9th - N4us (Bulleta)
13th - DJ Cream (Anakaris)
13th - Haketh (Aulbath, Bishamon, Zabel) - PNW
13th - Dolfinh (Aulbath)

Caliburst - Vampire Savior #2
March 7th, 2015
11 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/cb201503_VSAV
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=9U14mP_XpJI

1st - Nostalgic (Jedah)
2nd - JD (Lilith, Demitri)
3rd - Tsubasa (Lei-Lei)
4th - Maschera (Q-Bee)
5th - Manny
5th - James
7th - N4Us
7th - Chocothunda
9th - Dolfinh
9th - Saikyo Style
9th - AngleOfHope

NorCal Dogfight - Vampire Savior #1
February 22nd, 2015
9 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/vsavncd1

1st - Nostalgic
2nd - JD
3rd - Maschera
4th - hagure
5th - N4US
5th - Tsubasa
7th - Angel of Hope
7th - Geobuster
9th - Honnu

Caliburst - Vampire Savior #1
February 14th, 2015
8 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/CRT)
Bracket: http://challonge.com/cb201502_VSAV

1st - JD (Lilith)
2nd - Nostalgic (Jedah)
3rd - mashcera
4th - Dolfinh
5th - DJ Cream
5th - N4US
7th - Ginseng
7th - Chocothunda

2013

Norcal Dogfight @ Gamecenter's Final Event - Vampire Savior (Top 3)
September 21st, 2013
?? Entrants (around 18~19?)

1st - Fatacon (Q-Bee)
2nd - JD (Lilith, Demitri)
3rd - SpiritJuice (Sasquatch)

NorCal Dogfight @ Gamecenter - Vampire Savior (Top 4)
July 20th, 2013
?? Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=qrK9oIaZLek

1st - Tenkai (Jedah)
2nd - JD (Lilith)
3rd - Tsubasa (Lei-Lei)
4th - Brett (Bishamon)

NorCal Dogfight @ Gamecenter - Vampire Savior (Top 3)
June 15th, 2013
?? Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=bHtVMbuHtGY

1st - Tenkai (Jedah)
2nd - Fayk (Victor, Aulbath, Bishamon)
3rd - JD (Lilith)

NorCal Dogfight @ Gamecenter - Vampire Savior (Top 6)
May 18th, 2013
?? Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=XG3I33b0rYs

1st - JD (Lilith)
2nd - Tone (Gallon)
3rd - Fayk (Victor, Aulbath, Lilith, Bishamon)
4th - Tsubasa (Lei-Lei)
5th - Gen D (Demitri, Gallon)
5th - N4US (Bulleta, Felicia)

NorCal Dogfight @ Gamecenter - Vampire Savior
March 16th, 2013
?? Entrants

New York Locals

2017

TSB v.05 - Vampire Savior
August 19, 2017
9 Players
Bracket: https://smash.gg/tournament/tsb-v-05/events/vampire-savior-1v1/brackets
Replay: ???

1st - HARD BREAD
2nd - Apollo
3rd - DaiAndOh
4th - NecroUndine
5th - Wyseguy
5th - Wrys
7th - joshez
7th - Danny Rainbows
9th - Hentai

TSB v.04 Pre EVO - Vampire Savior
July 8th, 2017
11 Players
Bracket: https://smash.gg/tournament/tsb-v-04-pre-evo/events/vampire-savior/
Replay: https://www.youtube.com/playlist?list=PLbIpqLxqwvGBgbv81HVQi9LYTnlB6yOFC

1st - HARD BREAD
2nd - JayOneTheSk8
3rd - DaiAndOh
4th - Apollo
5th - Wrys
5th - Monta
7th - Camyoin
7th - Necro Undine
9th - Sailor Mercury
9th - Kitsoru
9th - Spectryn

The Skillions #4
June 23rd, 2017
8 Players
Bracket: http://skillions.challonge.com/skln623_vsav
Replay: min2012

1st - JayOneTheSk8
2nd - DaiAndOh
3rd - Rithli
4th - Apollo
5th - Wrys
5th - BushidoBrooklyn
7th - Spanish Ninjutsu
7th - Ben Fong

The Skillions #3
June 9th, 2017
7 Players
Format: Round Robin
System: Supergun
Bracket: http://skillions.challonge.com/skln69_vsav
Replay: min2012

Player Rithli JayOneTheSk8 Apollo DaiAndOh WyseGuy Knightofzero Monta Match Score Point Score
Rithli(JE) 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 6 - 0 12 - 0
JayOneTheSk8(SA) 0 - 2 2 - 1 2 - 1 2 - 0 2 - 1 2 - 0 5 - 1 10 - 5
Apollo(ZA) 0 - 2 1 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 0 4 - 2 9 - 4
DaiAndOh(AU) 0 - 2 1 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 0 3 - 3 7 - 6
WyseGuy(FE) 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 1 2 - 0 2 - 4 4 - 9
Knightofzero(BU) 0 - 2 1 - 2 0 - 2 0 - 2 1 - 2 2 - 0 1 - 5 4 - 10
Monta(LE) 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 6 0 - 12

TSB v.02: Pre Combo Breaker Practice - Vampire Savior
May 20th, 2017
11 Entrants
Bracket: https://smash.gg/tournament/tsb-v-02-pre-combo-breaker-practice/events/vampire-savior/brackets
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=Gvf4F9SOSxU

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - HARD BREAD (Gallon)
3rd - DaiAndOh (Aulbath)
4th - Bonclyde (Demitri)
5th - NecroUndine
5th - Apollo
7th - Bushido-brooklyn
7th - Camyoin
9th - joshez
9th - Dbus
9th - Spectryn Clean

The Skillions #2
May 12th, 2017
11 Entrants
System: Supergun
Bracket: http://skillions.challonge.com/skln512_vsav
Replay: min2012

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - HARD BREAD (Gallon)
3rd - DaiAndOh (Aulbath)
4th - shag (Sasquatch)
5th - NecroUndine (Felicia)
5th - Apollo (Zabel)
7th - Wrys (Aulbath)
7th - RiskyGoose (Sasquatch)
9th - Monta (Lei-Lei)
9th - Wyseguy (Felicia)
9th - CurryHurry (Lei-Lei)

The Skillions #1
April 28th, 2017
19 Entrants
System: Supergun
Bracket: http://skillions.challonge.com/skln428_vsav
Replay: min2012

1st - VicViper (Zabel)
2nd - DaiAndOh (Aulbath)
3rd - Bonclyde (Demitri)
4th - Apollo (Zabel)
5th - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
5th - Filthy Casual (Gallon, Victor, Random[Aulbath, Zabel, Bishamon])
7th - WyseGuy (Felicia)
7th - Camyoin (Jedah)
9th - Wrys (Aulbath)
9th - KnightofZero (Bulleta)
9th - Monta (Lilith, Jedah)
9th - RiskyGoose (Sasquatch)
13th - Mojo (Victor)
13th - RedBone (Bulleta)
13th - PovertyStylez (Sasquatch)
17th - Bushido Brooklyn (Q-Bee)
17th - HARD BREAD (Gallon)

Team St1ckbug March Vampire Savior
March 17th, 2017
20 Entrants
Bracket: http://thesplit.challonge.com/Mar2017tsbvsav
Replay (GF): https://www.youtube.com/watch?v=-oxKlSIjYhA

1st - Rithli
2nd - HARD BREAD
3rd - JayOneTheSk8
4th - DaiAndOh
5th - Apollo
5th - Necro Undine
7th - PAG Virgo
7th - PAG rome_himself
9th - Camyoin
9th - Dbus
9th - Bushido Brooklyn
9th - Jude
13th - Alma
13th - Sailor Mercury
13th - Fireworks
13th - Knight of Zero
17th - Kitsoru
17th - Chamakito
17th - Josh is ez
17th - Danny Rainbows

Team St1ckbug February Vampire Savior
February 25th, 2017
11 Entrants
System: Arcade Cabinet
Bracket: http://thesplit.challonge.com/FEBTSBVSAV

1st - HARD BREAD
2nd - JayOneTheSk8
3rd - Bonclyde
4th - Apollo
5th - Wyseguy
5th - DaiAndOh
7th - Camyoin
7th - Buck
9th - Jude
9th - Schwa
9th - Dante

Vampire Savior $1ngle Elim Tournament @ Next Level
February 3rd, 2017
12 Entrants
Special Format: Single Elimination
System: Supergun
Bracket: http://nextlevel.challonge.com/vsavsingle1
Replay: min2012

1st - HARD BREAD (Gallon)
2nd - Rithli (Jedah)
3rd - Apollo (Zabel)
3rd - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
5th - Camyoin (Jedah)
5th - CurryHurry (Lei-Lei)
5th - Ben Fong (Aulbath)
5th - DaiAndOh (Aulbath)
8th - Gunheart
8th - Wrys (Lei-Lei)
8th - Aroo (Sasquatch)
8th - Necro (Felicia)

Team St1ckbug January Vampire Savior
January 21st, 2017
10 Entrants
System: Arcade Cabinet
Bracket: http://thesplit.challonge.com/2017Jantsbvs
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLSxih0hDcgtocnpp2T-v7So8P6r7MINj4

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - DaiAndOh (Aulbath)
3rd - Apollo (Zabel)
4th - Necro Undine (Felicia)
5th - Chew
5th - Shine
7th - Shwa
7th - Jude
9th - Camyoin
9th - Kitsoru

2016

New Years Eve Team ST1ckbug Vampire Savior
December 31st, 2016
11 Entrants
Bracket: http://thesplit.challonge.com/Dec2016tsbvs

1st - Bonclyde
2nd - HARDBREAD
3rd - Apollo
4th - JayOneTheSk8
5th - DaiAndOh
5th - Alma
7th - Alz
7th - Camyoin
9th - Braver
9th - Monta
9th - Necro

2015

Ailerus in NYC Vampire Savior Kumite
September 5th, 2015
6 Challengers
System: Arcade Cabinet
Format: 3 out of 5

Challenger Score Winner
HARDBREAD × Ailerus
Apollo × Ailerus
JayOneTheSk8 × Ailerus
Bon Clyde Ailerus
DaiAndOh DKO Ailerus
Sketch × × Ailerus

The Shelter: Vampire Savior Edition @ Next Level
September 5th, 2015
10 Entrants
Special Format: Single Elimination
System: Arcade Cabinet

1st - Ailerus (Felicia)
2nd - Hard Bread (Gallon)
3rd - Apollo (Zabel)
3rd - Ben Fong (Aulbath, Bishamon)
5th - Anakron (Gallon)
5th - Sketch (Q-Bee)
5th - Bon Clyde (Demitri)
5th - DaiAndOh (Aulbath)
7th - curry hurry (Lei-Lei)
7th - JayOneTheSk8 (Sasquatch)

TSB BLAZGREEN 1.1: YOU WILL [NOT] BLAZE ALONE @ Next Level
April 18th, 2015
8 Entrants
Special Format: Single Elimination
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=alc523AYLsA

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - Gbursine (Aulbath, Lei-Lei)
3rd - El Tro (Demitri)
3rd - Apollo (Zabel)
5th - Mojo (Zabel)
5th - DaiAndOh (Aulbath)
5th - Greek (Morrigan)
5th - Wyseguy (Felicia)

2014

Team St1ckbug's Final Midnight Carnival @ Next Level, NY
November 22nd, 2014
8 Entrants
Replay (Top 5): http://www.youtube.com/watch?v=Xioc3S20moM

1st - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
2nd - Apollo (Zabel)
3rd - Lord Knight (Bulleta)
4th - DaiAndOh (Aulbath)
5th - HARDBREAD (Gallon, Jedah)
5th - Haven
7th - Get Selious
7th - Shine

A Stiff Neck for Team St1ckbug @ Next Level, NY
January 25th, 2014
8 Entrants
Replay (Top 4): http://www.youtube.com/watch?v=59n8tQ3oSic

1st - BonClyde (Demitri)
2nd - HARDBREAD (Gallon)
3rd - Apollo (Zabel)
4th - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
5th - Wyseguy
5th - DaiAndOh
7th - Shine
7th - Dreamy Robot

2013

Team St1ckbug @ Next Level, NY
September 28th, 2013
7 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=5pDGZFWcE6A
Replay (Top 3): http://www.youtube.com/watch?v=ncLhy_AyviE

1st - HARDBREAD (Gallon)
2nd - Lord Knight (Bulleta)
3rd - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
4th - BonClyde (Demitri)
5th - DaiAndOh
5th - Kevin V
7th - Shine

Team St1ckbug's Divekick @ Next Level, NY
August 24th, 2013
6 Entrants
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=Cp_kQPTzkSw
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=4hCaN5QQ4lM
Replay (Part 3): http://www.youtube.com/watch?v=2N9e6mJv1pU

1st - Lord Knight (Bulleta)
2nd - Juddermang (Aulbath)
3rd - DaiAndOh (Aulbath, Demitri)
4th - HARDBREAD
5th - Wyseguy
5th - JayOneTheSk8

Team St1ckbug For PC @ Next Level, NY
July 20th, 2013
10 Entrants
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=XnN1KW0m_Qk
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=8-Bc86ZIx20
Replay (Grand Finals): http://www.youtube.com/watch?v=A0autohqzh0

1st - Sketch (Q-Bee)
2nd - HARDBREAD (Gallon)
3rd - Apollo (Zabel)
4th - Bonclyde
5th - Random Lei-Lei Scrub
5th - DaiAndOh
7th - Wyseguy
7th - Mojo
9th - D'NYC3
9th - GetSelious

Team St1ckbug Summer Kick Off! @ Next Level, NY
June 22rd, 2013
7 Entrants

1st - Baconoko (Bulleta)
2nd - Sex Muffin (Zabel)
3rd - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
4th - HARDBREAD (Gallon)
5th - DaiAndOh
5th - Lord Knight
7th - Mojo

NTF II/TSB
May 25th, 2013
8 Entrants
Replay (Playlist): http://www.youtube.com/playlist?list=PLLNrKpk47-5P8aoFYmi8VB8xoGgfrVEa0

1st - Haven / Zehawesome's Lich (Jedah)
2nd - DaiAndOh (Aulbath)
3rd - VMP | Hard Bread (Gallon)
4th - Apollo
5th - Knight of Zero
5th - JayOneTheSk8
7th - Shag
7th - Mojo

NTF I/TSB
April 27th, 2013
12 Entrants
Replay (Winners Finals): http://www.youtube.com/watch?v=UeT3gF1XGaM
Replay (Losers Match): http://www.youtube.com/watch?v=eib2bQbZ4u8
Replay (Losers Match): http://www.youtube.com/watch?v=9W7B9sb5Vsg
Replay (Losers Semis): http://www.youtube.com/watch?v=r5As7Jh9CmM
Replay (Losers Finals): http://www.youtube.com/watch?v=PURMqzAjTzY
Replay (Grand Finals): http://www.youtube.com/watch?v=r-78iZ-FvKw

1st - Hard Bread (Gallon)
2nd - DaiAndOh (Aulbath)
3rd - Lord Knight (Bulleta)
4th - Juddermang (Aulbath)
5th - Sketch
5th - Harlem
7th - Knight of Zero
7th - Shag
9th - Mojo
9th - Dreamy Robot
9th - SG Player
9th - Wyseguy

Team St1ckbug Grabs Your Legs
March 30th, 2013
11 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=ZjDk8bjimZ4

1st - VMP Hard Bread (Gallon)
2nd - DaiAndOh (Aulbath)
3rd - Apollo (Zabel/Bishamon)
4th - Darrin
5th - JayOneTheSk8
5th - Juddermang
7th - OYB Mindgame
7th - Duff McWhalen
9th - Knight of Zero
9th - BeasttoLee
9th - DerQ

2012

Team St1ckbug Saves Santa @ Next Level, NY
December 22nd, 2012
7 Entrants

1st - Shag (Sasquatch)
2nd - Bonclyde (Demitri)
3rd - Hard Bread (Gallon, Sasquatch)
4th - Apollo (Zabel)
5th - DaiAndOh (Aulbath)
5th - JayOneTheSk8 (Sasquatch)
7th - Knightofzero (Bulleta)

Team St1ckbug Throws Your Burst @ Next Level, NY
October 27th, 2012
6 Entrants

1st - Greentea (Lilith)
2nd - DaiAndOh (Aulbath)
3rd - Hard Bread (Gallon, Sasquatch)
4th - Shag (Sasquatch)
5th - Cab Smasher
5th - Knight of Zero

Team St1ckbug Blesses the Ring @ Next Level, NY
September 22nd, 2012
6 Entrants

1st - Hard Bread (Gallon)
2nd - Lord Knight (Bulleta)
3rd - DaiAndOh (Aulbath)
4th - Greek
5th - Shag
5th - The Best

Skillionaire Fighting 2012: Heat 4 - VSAV
August 31st, 2012
6 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skln2012h4vsav

1st - Baconoko
2nd - HARDBREAD
3rd - Apollo
4th - Knightofzero
5th - Dreamy Robot
5th - Jeron

Skillionaire Fighting 2012: Heat 3 - VSAV
August 10th, 2012
8 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skln2012h3vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLYaDJnNXUyE-x9mnSfG3r7GJZZ31njLM9

1st - Kajoq
2nd - Baconoko
3rd - Apollo
4th - HARDBREAD
5th - Ailerus
5th - DaiAndOh
7th - SteelyHawke
7th - Sketch

Skillionaire Fighting 2012: Heat 2 - VSAV
July 20th, 2012
8 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skln2012h2vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL85EBE8648578F8B7

1st - Baconoko
2nd - Shag
3rd - Apollo
4th - KnightofZero
5th - HARDBREAD
5th - Bed Warrior
7th - DaiAndOh
7th - Dreamy Robot

Skillionaire Fighting 2012: Heat 1 - VSAV
June 22nd, 2012
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skln2012h1vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLA5A9D768EB131535

1st - HARDBREAD
2nd - Apollo
3rd - NerdJosh
4th - DaiAndOh
5th - KnightofZero
5th - Deni
7th - Eisenheim
7th - DreamyRobot
9th - Cren

Skillionaire Fighting 11 - Vsav
February 24th, 2012
?? Entrants

NEED INFO

Skillionaire Fighting 10 - Vsav
February 3rd, 2012
7 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skill10vsav

1st - HARDBREAD
2nd - More4YourBuck
3rd - Apollo
4th - Daiandoh
5th - Damon
5th - EMP KBP Hiro
7th - Knightofzero

Skillionaire Fighting 9 - Vsav
January 20th, 2012
11 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skill9vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL86C5BDA38856F418

1st - More4YourBuck
2nd - HARDBREAD
3rd - Apollo
4th - DaiAndOh
5th - Knightofzero
5th - Damon
7th - Wyseguy
7th - Sp00ky425
9th - DonationDriveOlympics
9th - squared
9th - MissJaeCatastrophe

2011

Skillionaire 08 - VSAV
November 11th, 2011
?? Entrants
Special Format: Round Robin
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLE95FC7644BDE8294

NEED RESULTS

Skillionaire 07 - VSAV
October 21st, 2011
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLB4449493B678184D

JUST CASUALS

$killionaire 06 - VSAV
September 30th, 2011
11 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skill06_vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL73397293971A9857

1st - Apollo
2nd - HardBread
3rd - NerdJosh
4th - Wyseguy
5th - Buckly
5th - Daiandoh
7th - Tweleve
7th - Greek
9th - Jeron
9th - Redcomet
9th - Knightofzero

SKILLIONAIRE 05 - VSAV
September 16th, 2011
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skill05_vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL23B0A2B52F61ED30

1st - Hard Bread
2nd - Harlem
3rd - Apollo
4th - Trevor
5th - MoreForYourBuck
5th - Anakron
7th - WyseGuy
7th - Knightofzero
9th - Sinjihn X

$killionaire 04 - VSAV
August 19th, 2011
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/skill04_vsav
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL0C77F4F53E5737FE (only two random matches from winners side)

1st - Rithli
2nd - MoreForYourBuck
3rd - HARDBREAD
4th - NerdJosh
5th - Anakron
5th - Tinshi
7th - Wyseguy
7th - SK
9th - Squared

Skillionaire 03 - VSAV
August 5th, 2011
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PL812F48EFF5B48830

NEED RESULTS

Team St1ckbug Rising
July 23rd, 2011
13 Entrants

1st - Hard Bread (Aulbath, Gallon, Bishamon)
2nd - Greek (Morrigan)
3rd - Danascully (Zabel)
4th - braver (Lei-Lei)
5th - Cross Knight Paladin ELTOSHEN (Bulleta)
5th - Apollo (Zabel)
7th - A3
7th - Ril
9th - MGV
9th - Wyvern Lord
9th - Eightman
9th - DaiAndOh
13th - Mindgame

Skillionaire 02 - VSAV

NEED INFO

Skillionaire 01 - VSAV

NEED INFO

2007

China Town Arcade - Vampire Savior
April 21st, 2007

1st - Jeron Grayson
2nd - Nohoho
3rd - Valentino
4th - Akuma

2005

Evolution Aftermath/China Town Fair Rebirth - Vampire Savior
September 24th, 2005

1st - Jeron Grayson
2nd - Justin "Marvelous" Wong
3rd - Leon
4th - Derik
5th - Trevor
5th - Master Chibi

Ohio Locals

Burst and Brews Season 2 Week 1 - Vampire Savior
September 28, 2017
15 Players
Bracket: https://smash.gg/tournament/bursts-and-brews-season-2-week-1/events/vampire-savior-singles/brackets/

1st - Ailerus
2nd - YetiGhettoSlang
3rd - SonicsPear
4th - Mini Maww
5th - ActionHank
5th - Servo
7th - Ellie b.
7th - SlayerKFK
9th - Tiggy
9th - TKShadowBlade
9th - compy
9th - Ironzhangief
13th - MADE-gameover
13th - Risingtaku
13th - Choking Victim

KyleW's Last Day Kumite
April 18th, 2014?
Replay (Pt.1): http://www.youtube.com/watch?v=7LA20nOlH1o
Replay (Pt.2): http://www.youtube.com/watch?v=8ZE6Utuf4H8

Arcade Legacy Ranking Battles Season 8 - Vampire Savior Finals
September, 2013
Top 3
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=OUB_B_SQwNU

1st - Ailerus (Felicia)
2nd - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
3rd - Murderbydeath (Demitri)

Vampire Savior 10v10
June 6th, 2013
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=6Eby1iMarRc


Vampire Savior FT5s
April 11th, 2013
Replay (Pt.1): http://www.youtube.com/watch?v=tbhVKS5cQqc
Replay (Pt.2): http://www.youtube.com/watch?v=j1pBaLuI4Ro


Arcade Legacy - Vampire Savior
March 22nd, 2013
?? Entrants
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=yyO0ecDa0dM

1st -
2nd -
3rd -
4th -

Arcade Legacy - Vampire Savior
March 15th, 2013
22 Entrants
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=xeNZ2GqniZ8

1st -
2nd -
3rd -
4th -

Kumite Thursdays - YetiGhettoSlang vs. Arcade Legacy
March 7th, 2013
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=b1ER1y8t8QU

Sketch Kumite at Arcade Legacy
January 3rd, 2013
Replay: https://www.twitch.tv/videos/48260053

Christmas Combat 2012
December ??, 2012
21 Entrants

1st - YetiGhettoSlang (Sasquatch)
2nd - Acti0nHank (Aulbath)
3rd - KyleW (Morrigan)
4th - Murderbydeath (Demitri)
5th - Ailerus (Felica)
5th - DoragonKoroshi (Jedah)
7th - FleshPounder (Bulleta)
7th - Groovy (Zabel)

Kajoq Kumite
December 14th, 2012
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=kxAVBuKLRVc


Pre-PowerUp Vampire Savior 3v3 Team Tournament
April 12th, 2012
?? Teams Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLFE51DD88EB5CB0C9

1st -
2nd -
3rd -
4th -

Arcade Legacy Vampire Savior 10v9 & 7v7 Exhibitions
November 3rd, 2011
Replay (Events): http://www.youtube.com/playlist?list=PL506267BBB8DAB09B
Replay (Casuals): http://www.youtube.com/watch?v=xrZvsaGr_64

Chicago Locals

WIT Gaming: The King's Arena #07 - Vampire Savior
June 10th, 2017
5 Players
Format: Round Robin
Bracket: http://challonge.com/TKA7VSAV

Player AquamanDog Gelato shenster OogaBooga XSJADO Match Score Point Score
AquamanDog 2 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 1 4 - 0 8 - 1
Gelato 0 - 2 2 - 0 2 - 1 2 - 0 3 - 1 6 - 3
shenster 0 - 2 0 - 2 2 - 0 2 - 0 2 - 2 4 - 4
OogaBooga 0 - 2 1 - 2 0 - 2 2 - 0 1 - 3 3 - 6
XSJADO 1 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 2 0 - 4 1 - 8

WIT Gaming: The King's Arena #06 - Vampire Savior
April 15th, 2017
6 Players
System: Darkstalkers Resurrection (LCD)
Bracket: http://challonge.com/TKA6VSAV

1st - Typhas (Felicia)
2nd - JoJoCrimsonXIV (Q-Bee)
3rd - shenster (Felicia)
4th - Aquamandog (Sasquatch)
5th - OogaBooga (Lei-Lei)
5th - FluffyCoyote (Gallon)

WIT Gaming: The King's Arena #05 - Vampire Savior
March 18th, 2017
7 Entrants
Bracket: http://challonge.com/TKA5VSAV

1st - Typhas
2nd - shenster
3rd - aquamandog
4th - Fluffy
5th - GeneralMarr
6th - CrimeFighter
7th - pop-k

WIT Gaming: The King's Arena #04 - Vampire Savior
February 11th, 2017
12 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/TKA4VSAV

1st - Typhas
2nd - Heroic Legacy
3rd - JoJoCrimsonXIV
4th - Aquamandog
5th - Fabama
5th - RoyalHeart
7th - Bop-K
7th - GreedyChun
9th - Dogbomber
9th - Shinsin
9th - InC Kicker
9th - AnthemTV

WIT Gaming: The King's Arena #02 - Vampire Savior
December 10th, 2016
8 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/TKA2VSAV
Replay: http://www.youtube.com/playlist?list=PLRhls5gOwFnS-3XhRZ_XXgh66_3JJRUIu

1st - Typhas
2nd - JoJoCrimsonXIV
3rd - Aquamandog
4th - RoyalHeartv2
5th - Bap-K
5th - Renickulus
7th - General Marr
7th - DogBomber

WIT Gaming: The King's Arena #01 - Vampire Savior
November 12th, 2016
13 Entrants
System: Darkstalkers Resurrection (PS3/LCD)
Bracket: http://challonge.com/TKA1VSAV

1st - MightyMar
2nd - Typhas
3rd - Heroic Legacy
4th - JoJoCrimsonXIII
5th - Aquamandog
5th - Exia
7th - High May
7th - Gen Marr
9th - Fabama
9th - Bob Washington
9th - Byron
9th - RoyalHeartV2
13th - Mooney Blues

France

[26/03/17] LaDOSE.net - Ranking #503 - Vampire
March 26th, 2017
13 Entrants
Bracket: http://challonge.com/emuabjgx
Replay (Top 3): http://www.youtube.com/watch?v=SYWLUxRTzUo

1st - ISIMORN
2nd - BeatBy38 | FGHI-ter
3rd - BeatBy38 | Badblood
4th - LaDOSE Double-U
5th - BlackMane
5th - zarghatt
7th - kienono
7th - ToHM
9th - Mongol1er
9th - Nayn
9th - BeatBy38 | Djoudj
9th - Vigor
13th - Cheena

[26/02/17] LaDOSE.net - Ranking #502 - Vampire
February 26th, 2017
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/8kp9x0kn
Replay (Finale): http://www.youtube.com/watch?v=qhhGNYKqylE

1st - LaDOSE Double-U
2nd - BeatBy38 | FGHI-ter
3rd - Vigor
4th - zarghatt
5th - kienono
5th - ISIMORN
7th - BlackMane
7th - Lowvalley
9th - BenDes

Bifl vampire jan2017
January 31st, 2017
8 Entrants
Special Format: Single Elimination
Bracket: http://challonge.com/Biflvampirejan2017

1st - Mitsu
2nd - zarghatt
3rd - ISIMORN
4th - Sparkster
5th - Tohm
5th - Vigor
5th - BlackMane
5th - Nuage

[29/01/17] LaDOSE.net - Ranking #501 - Vampire
January 29th, 2017
14 Entrants
Bracket: http://challonge.com/nijw7ng3
Replay: http://youtu.be/cRKdbuJbsK4?t=292


FINAL RANKING RESULTS
Includes: Ranking #405-408 + Lyon Street Battle #403
http://www.ladose.net/resultats-season-games-vampire-savior/


[27/11/16] LaDOSE.net - Ranking #408 - Vampire
November 27th, 2016
21 Entrants
Bracket: http://challonge.com/7vjanvmb
Replay (Finale): http://www.youtube.com/watch?v=GIHZw6DTgXw


[30/10/16] LaDOSE.net - Ranking #407 - Vampire
October 30th, 2016
15 Entrants
Bracket: http://challonge.com/4rlq0x79
Replay (Finale): http://www.youtube.com/watch?v=8rvO1-6VeIk


P.Geek 16 - Vampire Savior [G2L2]
October 29th, 2016
10 Entrants
Bracket: http://challonge.com/8jv9g67b


[11/10/16] LaDOSE.net - Vampire Savior mini championnat
October 11th, 2016
7 Entrants
Special Format: Round Robin
Bracket: http://challonge.com/i466e22a
Replay: http://www.youtube.com/watch?v=pwn6qXcJZJc


[25/09/16] LaDOSE.net - Lyon Street Battle #403 - Vampire
September 25th, 2016
12 Entrants
Special Format: Two Qualifying Pools > 8-man Final Bracket
Bracket (Pools): http://challonge.com/pn96ngq0/groups
Bracket (Top 8): http://challonge.com/pn96ngq0
Replay (Finale): http://www.youtube.com/watch?v=UNL3JdqX1iU


[28/08/16] LaDOSE.net - Ranking #406 - Vampire
August 28th, 2016
16 Entrants
Bracket: http://challonge.com/pgumacb0
Replay (Part 1): http://www.youtube.com/watch?v=erPuZkP6om0
Replay (Part 2): http://www.youtube.com/watch?v=WC4fUJaTRhI


Ladose SUR VSAV chez ISIMORN
August 27th, 2016
5 Entrants
Special Format: Round Robin
Bracket: http://challonge.com/VSAV_ISIMORN_270816


[31/07/16] LaDOSE.net - Ranking #405 - Vampire
July 31st, 2016
13 Entrants
Bracket: http://challonge.com/b0hspule
Replay (Finale): http://www.youtube.com/watch?v=ZjrUtyJyuOc

Other

Poverty Maniacs! Vampire Savior #01
Houston, Texas
July 21st, 2017
11 Entrants
Bracket: http://challonge.com/ktd3oorv
Replay: https://www.youtube.com/watch?v=YalG1HeEABY

1st - JWin (Bishamon)
2nd - TsuperTsar (Anakaris, Victor)
3rd - Joe Strikes (Demitri, Morrigan)
4th - MTNDEWFKR (Demitri, Aulbath)
5th - MK (Gallon)
5th - GuileWinQuote (Aulbath)
7th - BrotherNero (Lilith, Morrigan)
7th - L3OTH3L10N (Bishamon, Sasquatch)
9th - Zedd (Lilith)
9th - Bob El Fuego (Zabel, Victor)
9th - Gibkram (Demitri)

Rise of the Millennium - Darkstalkers 3 Tournament
Houston, Texas
January 20th, 2017
8 Entrants
Bracket: http://challonge.com/RiseOfTheMillenniumVsav

1st - MTNDEWFKR
2nd - TsuperTsar
3rd - JWin
4th - Joe Strikes
5th - DT Nendo
5th - LEOTH3L10N
7th - showboyz
7th - MK

TOFTS Old Guy Fight Night #2 Vampire Savior
Las Vegas
April 8th, 2017
8 Entrants
Bracket: http://challonge.com/tofts2vsav

1st - CD ageS
2nd - Trophy Club
3rd - Randomlama
4th - Ateo
5th - GROM
5th - Taquido
7th - Macc
7th - LVT Fade

TOFTS Old Guy Fight Night #1 Vampire Savior
Las Vegas
February 18th, 2017
9 Entrants
Bracket: http://challonge.com/tofts1vsav

1st - Trophy Club
2nd - 5 Stages of Grief
3rd - Kultic
4th - Fade702
5th - King Gizzard
5th - Macc
7th - Dare
7th - Saint Connor
9th - Speedwagon

Ultimate Montreal Air Dashers 2014
June 14th 2014
6 Entrants

1st - Lord Knight
2nd - Psychochronic
3rd - Essay
4th - pochp
5th - Airmaster
5th - RurouniLonewolf


Vampire Savior
General FAQHUDControlsTraining ModesCommunity Info/Find Players!GlossaryLinks
Characters AnakarisAulbath (Rikuo)BishamonBulleta (BB Hood)DemitriFeliciaGallon (Talbain)JedahLei-Lei (Hsien-ko)LilithMorriganQ-BeeSasquatchVictorZabel (Lord Raptor)
Mechanics EsotericsDark ForceCommand SupersRenda BonusTutorial
Other Color HacksVampire Savior 2 ChangesVampire Chronicle ChangesExtra Characters